Naujienos

Tarptautinio Comenius projekto „Vanduo, analizė ir panaudojimas“ partnerių susitikimas

2015-03-17

2015 m. kovo 9-14 d. Alytaus Likiškėlių pagrindinėje mokykloje viešėjo daugiašalio Comenius projekto partneriai iš Prancūzijos, Italijos, Austrijos, Lenkijos, Rumunijos, Graikijos, Bulgarijos, Ispanijos ir Turkijos, 19 mokytojų ir 12 mokinių. Tai vienas didžiausių projektų, įgyvendinamų Alytaus miesto savivaldybės mokyklose. Projekto pristatyme aktyviai įsitraukė Alytaus Europe direct informacijos centro vedėja Nijolė Vitienė kartu su Alytaus kolegijos Tarptautinių studijų studentų grupe iš Kongo Respublikos. Projekto dalyviai – mokiniai įrašė savo vardus „Kūrybinės salos” lentoje taip pat dalyvavo viktorinoje apie vandenį, kurią organizavo Alytaus Europe direct informacijos centro vedėja Nijolė Vitienė kartu su Alytaus kolegijos Tarptautinių studijų studentų grupe iš Kongo Respublikos. Studentai iš Kongo Respublikos  projekto dalyviams papasakojo apie vandenį jų gimtinėje.

Mokyklos Comenius projekto įgyvendinimo komanda paruošė puikią programą, kurioje buvo numatytas  mokyklos, miesto bei visos šalies pristatymas.

Pirmąją vizito dieną vyko svečių sutikimas mokykloje. Mokyklos mokiniai ir mokytojai parodė koncertinę programą. Renginio metu buvo pristatyta Lietuvos švietimo sistema taip pat mokiniai lietuvių, anglų bei prancūzų kalbomis papasakojo apie projekto veiklas, kurios buvo vykdomos mokykloje 2013-2015 metais. Svečiai susipažino su mokykla, apsilankė etnografiniame bei mokyklos muziejuose.

Po pietų mokiniai ir mokytojai dalyvavo CLIL metodu vedamose fizikos bei biologijos pamokose. CLIL – tai metodas, kai mokomasi ir dalyko, ir anglų kalbos. Darbo dienos pabaigoje svečiai kartu su mokyklos mokiniais, dalyvaujančiais projekte, lankėsi Alytaus miesto savivaldybėje, kur visus  pasveikino  Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas. Susitikimo metu svečiams parodyti filmai apie Lietuvą ir Alytų. Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas V. Valūnas susirinkusiems trumpai papasakojo šalies ir Alytaus istoriją.

Kovo 10 dieną svečiai iš užsienio kartu su mokyklos mokiniais bei mokytojais dalyvavo aktų salėje vykusioje  pilietinio ugdymo pamokoje  skirtoje Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Žiūrėjo kino filmą „Gyvybės pradžia” mobiliame planetariume, lankėsi Metelių regioniniame parke.

Lietuvos Nepriklausomybės dieną aplankėme Vilnių bei Trakus dalyvavome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui skirtuose šventiniuose renginiuose. Pasipuošę trispalvėmis apyrankėmis (iniciatyva „Lietuvai ir man”) aplankėme Gedimino pilies bei Trakų pilies muziejus.

Po šventinės dienos vykome į Birštono kurortą. Lankėmės įmonėje „Birštono vandentiekis”. Direktorius Cezaras Pacevičius išsamiai papasakojo apie geriamojo vandens valymą, gavybą ir jo tiekimą,  supažindino su  įmone, atsakė į svečių pateiktus klausimus. Po ekskursijos vaišinomės Birštone išgaunamu ir vietinėje įmonėje išpilstytu mineraliniu vandeniu. Lankėmės „Nemuno kilpų regioninio parko” direkcijoje. Parko specialistės surengė svečiams mineralinio vandens degustaciją. Išsamiai papasakojo apie mineralinio vandens gavybą Birštone. Gėrėjomės nuostabiu pristatymu apie tai, kaip kuriami vandens paveikslai, paveikiant vandens lašus muzikos garso vibracija. Svečiai buvo sužavėti ir nustebinti tokiu vandens panaudojimu. Direkcijos darbuotojai lydėjo ekskursijoje po Birštono kurortą. Grožėjomės Nemuno kilpa nuo Vytauto kalno.

Paskutinę vizito dieną apsilankėme Kauno hidroelektrinėje. Tai didžiausia atsinaujinančius energijos išteklius naudojanti hidroelektrinė Lietuvoje. Įmonės darbuotojai parodė įmonę, papasakojo apie vandens panaudojimą energijos gamybai. Stebėjome įspūdingus vaizdus – „dirbantį” Nemuno upės vandenį.

Dalyvavome mokomojoje – pažintinėje PC „Mega” jūrinio akvariumo biologų parengtoje edukacinėje programoje. Tai didžiausias ir aukščiausias akvariumas Pabaltijo šalyse! Lietuvos rekordų knygoje šis akvariumas pripažintas aukščiausiu akvariumu Lietuvoje bei patenka į aukščiausių akvariumų pasaulyje dešimtuką. Akvariumo biologas supažindino su povandeniniu pasauliu, jūrinėmis žuvimis bei jų adaptavimo galimybėmis ir problemomis. Parodė ir papasakojo apie akvariumo vandens filtravimo sistemą, bei akvariumo priežiūros specifiką.

Kovo 14 dieną atsisveikinome su projekto partneriais. Tikime, kad jie į savo šalis išsivežė kuo geriausius įspūdžius apie mūsų mokyklą, mūsų puikų miestą Alytų bei Lietuvą. Mūsų mokiniai įgijo naujos patirties, susirado draugų, tobulino anglų kalbos žinias. Mokinių tėveliai vienbalsiai tvirtino, kad tai smagi, naudinga patirtis jiems ir jų vaikams.

Tai buvo septintasis dalykinis projekto „Vanduo, analizė ir panaudojimas” partnerių susitikimas. Balandžio mėnesį gausi mūsų mokyklos delegacija vyks į Bulgariją. Mokiniai ir mokytojai nekantraudami laukia susitikimo.

Projekto „Vanduo – analizė ir panaudojimas” ( Eau, Analyse et Utilisation) LLP-COM-DP-2013-LT-02360 veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas ir finansuoja Europos Komisija. Šis pranešimas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projekto koordinatorės Ramutė Vitienė, Rasa Naujalienė

 

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

8 − 3 =

Kitos naujienos

Į viršų