
Birželio 23 dieną Alytaus kolegijoje vyko aukštojo mokslo diplomų įteikimo ceremonija. Šiais metais studijas Alytaus kolegijoje baigė 111 absolventų, iš jų: 5 su pagyrimu, 44 gavo padėkas už puikius studijų rezultatus, aktyvią studentišką, sportinę, visuomeninę studentišką veiklą bei sėkmingą reprezentavimą tarptautinėse aukštojo mokslo studijų institucijose pagal Erasmus+ programą.
Absolventams diplomus įteikėme du kartus: balandžio mėn. buvo įteikti aukštojo mokslo diplomai 36 antrosios Bendrosios praktikos slaugos studijų programos laidos absolventams, o šventės metu – dar 85 kitų studijų programų studentams.
Alytaus kolegija – sėkmingai akredituota vienintelė Pietų Lietuvoje aukštoji mokykla, kurioje realizuojama 14 inovatyvių, grindžiamų profesionalia praktika, populiarių darbo rinkoje Sveikatos, Informatikos, Inžinerijos ir Technologijų bei Verslo ir viešosios vadybos mokslų srities studijų programų (dėstoma lietuvių ir anglų kalbomis).
Šiais metais Alytaus kolegija sėkmingai išleido jau antrąją gausią Sveikatos mokslų krypčių grupei priklausančioje Bendrosios praktikos slaugos studijų programos absolventų laidą. Naujausia Alytaus kolegijos studijų programa, sulaukianti didelio stojančiųjų dėmesio, yra Kineziterapija.
Inžinerinių ir technologinių studijų programų (Automobilių transporto inžinerija, Statinių inžinerinės sistemos) studentų praktinis mokymas vyksta Alytaus kolegijos įkurtame Regioniniame technologijų centre, kuris veikia pasyvaus pastato principu ir reprezentuoja populiariausius alternatyviosios energijos šaltinius. Centras talpina 7 modernias laboratorijas, praturtintas 200 naujausios įrangos komplektų. Maisto produktų technologijos studijų programos studentai nuo rugsėjo mėn. praktinius užsiėmimus galės atlikti naujo Alytaus regioninis gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics) centro laboratorijose.
Įgyvendinus 2 svarbius, ES struktūrinių fondų finansuotus projektus, Alytaus kolegijoje įsteigtas Informacijos ir ryšių technologijų fakultetas, kuriame realizuojamos Multimedijos ir vizualinės komunikacijos ir Informacijos sistemų technologijų studijų programos. Dabar vykdomas reikšmingas šio fakulteto modernizavimo projektas, finansuojamas ES struktūrinių fondų, pagal kurį bus atnaujinta visa Informacinių technologijų ir vadybos fakulteto studijų infrastruktūra. Projekto veiklose įrengti universalias ir daugiafunkcines laboratorijas bei studentų iniciatyvoms realizuoti reikalingas patalpas, įsigyti interaktyvią studijų organizavimo įrangą.
Taip pat kolegijoje studentai gali studijuoti Verslo ir viešosios vadybos studijų programas – Buhalterinę apskaitą, Verslo vadybą, Transporto ir logistikos verslą bei Įmonių administravimą.
Jau 9 metai, kaip Alytaus kolegijoje studijuoja užsienio studentai iš įvairių pasaulio šalių, o baigę studijas garsina Alytaus kolegijos vardą, studijuodami magistrantūroje, doktorantūroje arba eidami atsakingas pareigas įvairiose pasaulio šalių verslo ir viešojo sektoriaus struktūrose.
Alytaus kolegijai suteikta Erasmus aukštojo mokslo chartija (ECHE) užtikrina kokybišką Erasmus+ veiklų įgyvendinimą kolegijoje. Alytaus kolegijos studentai ir personalas įgyja tarptautinės patirties ir kompetencijų dalyvaudami stažuotėse, studijose užsienyje, dėstydami ir įgyvendindami projektus su 49 pasaulio aukštosiomis mokyklomis bei 19 užsienio šalių verslo įmonių pagal Erasmus+ programą.
Tarptautinis bendradarbiavimas taip pat vyksta ir su 25 partnerių aukštosiomis mokyklomis pasaulyje pagal dvišalio bendradarbiavimo sutartis. Alytaus kolegijos studentams dėstyti kviečiami aukščiausio lygio dėstytojai iš JAV, Norvegijos, Prancūzijos, Belgijos ir kitų valstybių aukštus reitingus turinčių institucijų.
Alytaus kolegija yra išskirtinė aukštoji mokykla, jau 10 metų bendradarbiaujanti su JAV ir 5 metus su Japonijos universitetais studentų ir dėstytojų mainų srityje.
Per aukštosios mokyklos gyvavimo laikotarpį Alytaus kolegija įgyvendino per 148 nacionalinius ir tarptautinius projektus, kurie įgalino sukurti studentams studijų ir mokslo taikomųjų tyrimų bazę, tobulinti akademinio personalo kompetencijas, sukurti kokybės vadybos sistemą.
Alytaus kolegija, kasmet pasirašydama per 300 komercinių bendradarbiavimo sutarčių dėl mokslo taikomosios veiklos, kvalifikacijos tobulinimo bei perkvalifikavimo paslaugų, glaudžiai bendradarbiauja su verslo, viešojo sektoriaus įmonėmis bei įstaigomis, fiziniais asmenimis, teikdama visuomenei paslaugas, kurios stiprina tiek intelektine, tiek ekonomine prasme joje dalyvaujančias šalis. Kolegijos teikiamomis mokslo taikomosios veiklos paslaugomis kasmet pasinaudoja per 2500 paslaugų gavėjų.
Jau 5 metai kaip Alytaus kolegijoje veikia akredituotas Švietimo darbuotojų tobulinimo/si padalinys, sėkmingai teikiantis kvalifikacijos tobulinimo renginių organizavimo paslaugas švietimo įstaigų darbuotojams. Kasmet suorganizuojama apie 120 kvalifikacijos tobulinimo renginių, kuriuose vidutiniškai dalyvauja per 2300 dalyvių.
Alytaus kolegija, reaguodama į netolygų moksleivių pasirengimą būsimoms studijoms bei pažangių mokslo inovacijų plėtrą IT srityje, didelę perspektyvą ir ypatingą naudą mato sėkmingai jau 8 metus vykdydama Jaunųjų informatikų akademijos veiklą.
Akademija veikia Pietų Lietuvos regione ir kasmet joje mokosi per 500 mokinių, juos lavina aukščiausios kvalifikacijos informatikos mokytojai ir Alytaus kolegijos dėstytojai, kurie parengė 71 akredituotą IT mokymo programą.
Kaip harmoninga šio projekto tąsa yra Alytaus regioninis gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo (STEAM) centras, kuris jau 2021 m. atvers duris ir pakvies į inovatyvias laboratorijas Alytaus regiono jaunimą.
Šiuolaikinis unikalus STEAM centras, kuriame veiks modernios laboratorijos, garantuos moksleivių susidomėjimą gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos srities mokslais. Čia nuo darželio iki universiteto bus formuojama nauja inovacijų kultūra, auginami būsimieji tyrėjai.
Dabar Alytaus kolegija vykdo APVA finansuojamą projektą „Saulės jėgainės įrengimas Alytaus kolegijoje“, pagal kurį diegiama 90 kW galios saulės elektrinė. Statinių inžinerinės sistemos studijų programos studentai galės naudotis stebėsenos sistema, analizuoti duomenis mokslo taikomajai veiklai.
Konstruktyviai bendradarbiaudama su daugybe Alytaus regiono įmonių, įstaigų ir organizacijų, su šalies universitetais, kolegijomis ir profesinėmis mokyklomis, Alytaus kolegija siekia konstruktyvios konsolidacijos mokslo ir studijų srityje visuomenės švietimo veiklą orientuojant regionų ir visos šalies darnaus vystymosi linkme.
Jau daugiau nei 60 metų kasdien kūrybinėje atmosferoje, patiriant pažinimo džiaugsmą, šioje Alma Mater vyksta sėkmingas studijų procesas. Alytaus kolegijoje parengti specialistai didžiuojasi Alytaus kolegijoje studijų metais sutiktais dėstytojais bei atrastais draugais.
Institucijos vertę ir indėlį demonstruoja puikias karjeras padarę absolventai – „Alumnus“ klubo nariai: jie verslo įmonių vadovai, Alytaus miesto tarybos nariai, merai, vicemerai, valstybės tarnautojai, bankininkai, dėstytojai, žiniasklaidos atstovai, įmonių bei tarptautinių kompanijų vadybininkai, buhalteriai, inžinieriai, technologai, IT specialistai.
Šiemet priėmimas į Alytaus kolegijos studijų programas vyksta sklandžiai. Jau pateikta 276 pageidavimai studijuoti, iš jų – 150 į valstybės finansuojamas studijų programas, 126 – į valstybės nefinansuojamas studijų programas.
Šiais metais laukiame didesnio susidomėjimo iš įmonėse, įstaigose ir organizacijose dirbančių asmenų, kuriems sudaromos puikios galimybės derinti darbą su studijomis. Mokymosi visą gyvenimą principas Alytaus kolegijoje yra puikiai jiems pritaikomas.
Komentarai