Naujienos

Alytaus studentų futbolo komandoje – Lietuvos ir Afrikos internacionalas

2015-03-16

Stadione Pirmame Alytuje, sportininkų nemačiusiame jau daug metų – judesys. Alytaus kolegijoje gausėjant studentų iš užsienio, padaugėjo norinčiųjų sportuoti. Stadione šiltuoju metų laiku ištempiamas tinklas. Šį pavasarį į stadioną sugrįžo ir futbolas. Jį žaidžia daugiausia iš Afrikos atvykusieji.

„Mums futbolas – antroji religija“, – sako studentas Marley Mwewa. Kongo ir Nigerijos atstovai, padedami alytiškių, kolegijos studentų atstovybės laikinojo prezidento ir laisvalaikio koordinatoriaus Ervino Chvesko, kolegijos darbuotojo, virtualios mokymosi aplinkos administratoriaus Edgaro Amšiejaus, futbolą mėgstančių alytiškių Rimanto Genevičiaus, Vytauto Radzevičiaus, Alytaus apskrities futbolo federacijos (AAFF) prezidento Gedimino Daukšio bei kitų futbolo ir Pirmojo Alytaus entuziastų susibūrė į naują komandą.

Nuo pirmosios minties Pirmame Alytuje suburti originalią komandą iki pirmosios treniruotės prabėgo pora mėnesių. Idėją palaiminus Alytaus kolegijos vadovei Danutei Remeikienei, tarptautinės komandos būrimas paspartėjo, o į procesą įsijungė ir alytiškis treneris Nerijus Bartkevičius.

N. Bartkevičius dėl savo profesinio užimtumo dar nežino, ar tarptautinę ekipą treniruos toliau, tačiau džiaugiasi studentų entuziazmu ir stebisi kai kuriems gamtos duotais duomenimis. Blaise Kileya ir kai kurie kiti kolegijos afrikiečiai – tokie greiti, kad gėdos nepadarytų ne tik kamuolį vejantis futbolo vejoje, tačiau ir  sprinto takelyje.

Alytaus kolegijos naujųjų laikų istorijoje pirmosios futbolo komandos nariai dar nenusprendė, kaip jie pasivadins, tačiau jau treniruojasi pagal profesionalų planą ir repetuoja kovos šūkius. Laukiama ir naujų narių. Tiesa, kolegijoje studijuojantys kitų tautybių užsieniečiai futbolo nežaidžia.

Pasak Alytaus kolegijos studentų bendrabučio valdytojo Virginijaus Matulevičiaus, indai mėgsta kriketą, kiti – biliardą. Aktyviausi – afrikiečiai, jie žaidžia viską, o taip pat yra ir dažniausi bendrabučio treniruoklių salės lankytojai.

Studentų futbolo komandos afrikiečiai, Malik Ngumbi ir kiti, jau pramokę ir lietuviškai, sako, kad Alytuje jie mėgsta viską, išskyrus … žiemą. Tačiau ir vietinis šaltukas jiems taip pat – sportas, mat nuo jo kartais tenka bėgti.

Kada sulauksime pirmųjų Alytaus kolegijos internacionalo rungtynių – kol kas neaišku, tačiau neatmetama galimybė, kad naujoji studentų komanda debiutuos Lietuvos futbolo federacijos trečiosios lygos pirmenybėse Alytaus apskrityje.

Būsimojo AAFF čempionato dalyvių registracija – iki kovo 25-osios, komandų vadovų susirinkimas – balandžio 1-ąją, o sezono pradžia – po Šv. Velykų.

Daugiau apie Alytaus studentų futbolo internacionalą – Alytausgidas.lt TV

Informacija iš www.alytausgidas.lt

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

three × 3 =

Kitos naujienos

Į viršų