Naujienos

Alytaus STEAM atviros prieigos centre renginys „Aš ir STEAM pasaulis“

2023-05-29

2023 m. gegužės 26 d. Alytaus kolegijos Alytaus STEAM atviros prieigos centre vyko renginys „Aš ir STEAM pasaulis“. STEAM centro renginys sujungė daugiau nei 130 Alytaus miesto, rajono ir Druskininkų bei Lazdijų, Varėnos rajono savivaldybių gimnazijų, progimnazijų mokinių ir mokytojų. Renginį atidarė ir geriausius linkėjimus perdavė Alytaus kolegijos direktoriaus Sigitas Naruševičius. Sigitas Naruševičius visiems moksleiviams ir mokytojams dėkojo, kad jie patikėjo STEAM‘u, linkėjo būti kūrybingais, inovatyviais ir laisvais kūrėjais bei išreiškė viltį, kad moksleiviai ir toliau domėsis gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais bei unikaliais jų išradimais, savarankiškai eksperimentuos, kurs ir nuolat įgis naujų žinių. Alytaus STEAM atviros prieigos centro vedėja Valė Zdanavičienė pasidžiaugė, kad STEAM veikla vykdoma jau beveik 2-ejus metus ir duoda puikius rezultatus. Moksleiviai atvyksta į formalias ir edukacines veiklas bei gilina žinias ir smagiai leidžia laiką po pamokų STEAM centro NVŠ būrelių užsiėmimuose. Centrą nuo atidarymo jau aplankė daugiau kaip 9 940 lankytojų pagal formalias, edukacines, neformalias vaikų bei suaugusiųjų švietimo programas. Vedėja Valė Zdanavičienė informavo, kad Alytaus STEAM centre sulaukia taip pat ir užsieniečių moksleivių atvykusių į Alytaus miesto bendrojo lavinimo ugdymo mokyklas pagal Erasmus+ projektus, taip pat centre šurmuliuoja ir vasaros stovyklų mokiniai.

Renginio metu pranešimą „Kas yra daiktų interneto (IoT) pasaulis?“ skaitė Julius Purlys, VšĮ TELTONIKA HIGH-TECH HILL direktorius. Renginio metu vyko Dzūkijos regiono mokinių vaizdo darbų konkurso „Europa mano mokykloje“ apdovanojimai, laimėtojams prizus įteikė Zita Valūnienė, Europos Parlamento nario Bronio Ropės padėjėja, Sigitas Naruševičius, Alytaus kolegijos direktorius, Nijolė Vitienė, EUROPE DIRECT Alytus centro vadovė.

Pagrindinis renginio momentas, kai moksleiviai tapo jaunaisiais mokslininkais ir dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Moksleiviai 7 suformuotose komandose atliko mini eksperimentus ir skirtingas veiklas: „Tirpalų rasos taško nustatymas“, „Misija PICA“, „Skaitmeninė era keičia pasaulį“, „Niutono diskas“, „Kosminis krepšinis“, „Robotų navigacija linija“, „Elektronų trasos Regioniniame technologijų centre“.

Renginys organizuotas pagal vykdomą Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro finansuojamą projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“.

Unika­lus Aly­taus STE­AM atviros prieigos centras duris atvėręs 2021 m. spalio mėn. Čia veikia 4 mo­der­nios labo­ra­to­ri­jos: Biologijos ir chemijos, Fizikos ir inžinerijos, Robotikos ir IT bei specializuota – Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo. Ypatingas dėmesys skiriamas iniciatyvumo, verslumo ir lyderystės ugdymui. STEAM centre nuo dar­že­lio iki Trečiojo amžiaus uni­ver­si­te­to for­muo­ja­ma nau­ja inovaci­jų kul­tū­ra, augina­mi bū­si­mie­ji ty­rė­jai. Lietuvoje veikia STEAM  centrų tinklas, jungiantis 7 regioninius STEAM centrus Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje, Tauragėje, Telšiuose, Marijampolėje ir Alytuje.

Foto galerija 

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

seventeen − 17 =

Kitos naujienos

Į viršų