Naujienos

Alytaus kolegijos ir ligoninės bendradarbiavimo gijos nusidriekė iki Belgijos

2019-08-01

Tarptautinis bendradarbiavimas sujungė regiono vienintelę aukštojo mokslo instituciją – Alytaus kolegiją, didžiausią sveikatos priežiūros įstaigą Alytaus S. Kudirkos apskrities ligoninę ir VIVES taikomųjų mokslų universitetą, esantį Flandrijos dalyje Belgijoje.

Alytaus kolegijos ir ligoninės vadovų mintys „tapo kūnu“, kuomet jų bendrų pastangų dėka buvo akredituota taip reikalinga regionui Bendrosios praktikos slaugos studijų programa. Pradėjus realizuoti minėtą studijų programą, suinteresuotų partnerių buvo ieškoma ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Vykdant šią studijų programą, savo sukaupta ilgamete patirtimi rengiant medikus, sutiko dalintis VIVES taikomųjų mokslų universitetas Belgijoje.

Iš kairės: Sigitas Naruševičius, Alytaus kolegijos direktoriaus pavaduotojas strateginėms partnerystėms, vykdantis Inžinerijos ir biomedicinos fakulteto dekano funkcijas, Danutė Remeikienė, direktorė, Wouter Cattoor, VIVES universiteto lektorius, Francine Deplae, VIVES universiteto lektorė, Rozalija Radlinskaitė, Tarptautinių ryšių skyriaus vedėja, Inga Germanavičienė, Biomedicinos ir maisto technologijų katedros administratorė.

Alytaus kolegijos pirmieji žingsniai link šio universiteto davė rezultatus – vienas Biomedicinos ir maisto technologijų katedros dėstytojas išvyko stažuotei į šį universitetą, o po to du Bendrosios praktikos slaugos studijų programos studentai atliko praktiką universiteto partnerės – Kortrijko ligoninės bazėje. Neseniai atsakomojo vizito į Alytaus kolegiją atvyko VIVES universiteto atsakingi darbuotojai, dirbantys slaugos studijų srityje Francine Deplae ir Wouter Cattoor.

Siekiant tolimesnio tarpinstitucinio bendradarbiavimo ir dėstytojų bei studentų mainų, svečiams buvo sudaryta galimybė apsilankyti ir Alytaus S. Kudirkos apskrities ligoninėje, kuri yra pagrindinė biomedicinos srities studentų praktikų atlikimo vieta.

Ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas šiltai sutiko svečius iš Belgijos, pristatė ligoninės ateities planus bei pademonstravo turimą įrangą, kabinetus ir kitas patalpas. Svečiams ypatingą įspūdį padarė darbo organizavimas, sanitarijos ir higienos lygis, darbuotojų profesionalumas bei požiūris į pacientą. Su nuostaba jie gerėjosi pacientų priėmimo skyriaus išplanavimu bei sprendimais šalia jo turėti rentgeno, kompiuterinės tomografijos, echoskopijos įrangą, reanimacijos padalinį bei laboratorijas. Svečių teigimu, tuo laimima daug gyvybiškai brangaus laiko diagnozuojant susirgimus ar užtikrinant gyvybines žmogaus funkcijas.

Svečiai po vizito ligoninėje neabejotinai sutiko, kad jų universiteto studentai galėtų atlikti praktikas Alytaus ligoninėje ir daug ko išmokti papildomai. Ligoninės direktoriaus jie paprašė išnagrinėti VIVES universiteto studentų teisines ir organizacines klinikinių praktikų atlikimo galimybes bei sutikti juos priimti.

Alytaus kolegijos iki klinikinių praktinių darbų atlikimui skirti specializuoti kabinetai ir laboratorijos svečiams abejonių taip pat nekėlė. Jų teigimu, turima įranga, priemonės, kiti materialieji ištekliai yra pakankami studentų įgūdžiams prieš klinikines praktikas formuoti.

Universiteto kvietimu spalio mėnesį atsakomojo vizito į Belgiją vyks Alytaus kolegijos ir S. Kudirkos apskrities ligoninės atsakingų darbuotojų komanda, kurios tikslas nagrinėti ne tik dėstytojų ir studentų mainų plėtros galimybes, bet ir vystyti mokslo taikomąją tiriamąją veiklą, analizuoti studentų baigiamųjų darbų pritaikymo galimybes abipusės naudos aspektu.

Tarpinstitucinis bendradarbiavimas tik įsibėgėja. Tikimasi jo rezultatus pajusti tiek mūsų mieste, tiek Flandrijos regione.

Alytaus kolegijos informacija

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

12 + three =

Kitos naujienos

Į viršų