Naujienos

Alytaus kolegijoje – Mokslo savaitė

2022-04-14

Alytaus kolegija balandžio 11–15 d. po ištirpusio pandeminio gruodo, pakvietė visus susitikti Mokslo savaitės renginiuose ir pasidalinti mokslinėmis įžvalgomis bei atradimais. „Pandemija ir karas Ukrainoje mus grūdino bei įkvėpė nepasiduoti sunkumams ir juos nugalėti. Negali jokios kliūtys atimti didžiausios pasaulyje vertybės – žmonių bendravimo su žmonėmis, dalinimosi žiniomis ir patirtimi. Tegul mūsų mokslinė mintis bus galingas taikos ir draugystės indėlis šiame globaliame ir kartu mažame pasaulyje. Alytaus kolegijos istorija – labai svarbi Alytaus regiono istorijos dalis. Jos siekis ir pastangos nukreiptos ne tik kurti atskirą institucijos gyvenimą, bet kartu ir aktyviau garsinti Alytaus miesto bei rajono vardą bei įtvirtinti pozityvų įvaizdį Lietuvoje ir pasaulyje“, – Mokslo savaitę atidarė Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius.

Jau tradicija tapusios Mokslo savaitės metu balandžio 13–14 d. vyko 2 konferencijos: tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „Aukštojo mokslo vaidmuo visuomenėje: iššūkiai, tendencijos, perspektyvos 2022“ (Alytaus kolegijoje, aktų salėje) ir virtuali studentų taikomųjų mokslų praktinė konferencija „Aukštojo mokslo vaidmuo visuomenėje: studentų taikomieji tyrimai 2022“. Abiejose konferencijose 118 pranešimų skaitė daugiau nei 160 autorių iš Norvegijos, Lenkijos, Ukrainos, Turkijos ir 13 Lietuvos aukštųjų mokyklų, 3 gimnazijų bei Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos (LINPRA). Ypatingo susidomėjimo sulaukė studentų taikomųjų mokslų praktinė konferencija. Mus sužavėjo jaunimas – nuo gimnazistų iki universiteto magistrantų – tai nuostabi bendrystė, kurią įprasmino nepaprastai įdomūs pranešimai. Tikimės, kad konferencija ir kiti mokslo renginiai įkvėps juos ateičiai – tapti žinomais tyrinėtojais, garsiais mokslininkais.

Balandžio 11–14 d. finansų, logistikos vadybos, finansų valdymo, teisės, vidaus apsaugos sistemų, psichologijos, anglų kalbos dalyko paskaitas kolegijos studentams dėstė lektoriai iš Lenkijos ir Turkijos aukštųjų mokyklų pagal Erasmus+ programą. Balandžio 12 d. prof. habil dr. Albertas Skurvydas kolegijoje vedė seminarą „Judesio valdymo naujovės“ studentams ir Alytaus miesto bendruomenei.

Visuose Mokslo savaitės renginiuose dalyvavo per 350 dalyvių iš 5 Lietuvos ir 5 užsienio universitetų, 8 kolegijų,  3 gimnazijų, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos (LINPRA) bei verslo ir viešojo sektoriaus atstovai, tarptautiniai svečiai iš Norvegijos, Lenkijos, Turkijos, Ukrainos. Tarptautiniai svečiai taip pat lankėsi atsinaujinusiame In­for­ma­ci­nių technologijų ir vadybos fa­kul­te­te, apžiūrėjo studijų infrastruktūrą, daugiafunkces laboratorijas ir interaktyvią studijų įrangą bei susipažino su naujai įrengtomis Aly­taus STE­AM atviros prieigos centro laboratorijomis.

Visi Alytaus kolegijos mokslo renginiai institucijai suteikia veržlumo, naujos energijos, pozityvumo bei padeda ieškoti inovatyvių kelių ir sprendimų iššūkių pilnuose pokyčių dešimtmečiuose.

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

two × five =

Kitos naujienos

Į viršų