Naujienos

Sveikiname ir džiaugiamės Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademijos studentu Nedu Didžiuliu

2021-01-15
Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademijos (JIA) studentas Nedas Didžiulis respublikiniame informatikos konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka“ laimėjo III-ąją vietą respublikoje. Jis darbus kūrė NVŠ mokymo programos „Interaktyvi kūryba Scratch ir Coder Dojo aplinkose“ (dėstytoja-mokytoja Daiva Šeštavickienė) nuotolinių užsiėmimų metu. Konkursui buvo pateikta daugiau nei 400 darbų iš įvairių Lietuvos ugdymo įstaigų.
Nedas Didžiulis nuolat domisi naujausiomis kompiuterinėmis technologijomis, jau ketverius metus jis sistemingai tobulina savo žinias dalyvaudamas įvairiose JIA Neformalaus vaikų švietimo IT mokymo programose: 2017–2018 m.m. „Drąsiai į kompiuterijos pasaulį pradedantiesiems“, 2018–2019 m.m. „Logo ir MakeCode programuokime sudėtingiau“, 2019–2020 m.m. „Kompiuterinė kūryba fotografijoje ir spaudiniuose“, 2020–2021 „Interaktyvi kūryba Scratch ir Coder Dojo aplinkose“. Šiais mokslo metais kartu jis jau žengia ir į sudėtingą programavimo pasaulį dar pasirinkdamas vieną NVŠ IT mokymo programą „Programavimo Python pagrindai“ (I kursas).
Paklaustas Nedas, kokie atsiliepimai apie jo lankomus JIA NVŠ programų mokymus, rašo taip:
„Man labai patinka lankyti Jaunųjų informatikų akademijoje užsiėmimus, nes labai daug sužinau naujų dalykų, todėl daug lengviau mokintis mokykloje. Galiu laisvai ir įdomiai paruošti pristatymus pamokoms su efektais, animacijomis ir kitomis interaktyviomis detalėmis. Išmokau redaguoti nuotraukas, padaryti foto koliažus, kurti judančius paveikslėlius (gif), programuoti akiai mielus darbelius su Scratch ir Logo programomis, kurios man ypač patinka. Liūdna, kad dėl karantino tenka mokytis nuotoliniu būdu, bet labai džiaugiuosi, kad užsiėmimai vyksta. Labai šaunūs mokytojai, dėstytojai, visi labai stengiasi dėl mūsų – mokinių, domisi, ar viskas gerai, ar nėra kokių problemų, sunkumų. Labai smagu, kad galime dalyvauti daugybėje konkursų, vykstame į edukacines ekskursijas.
Nuoširdžiai dėkoju savo dabartinei programos mokytojai Daivai Šeštavickienei, ji mus nuolatos ragina, padeda, pataria, kaip sukurti darbus įvairiems konkursams (dalyvavome jau 3-uose respublikiniuose konkursuose, lankydami nuotolinius užsiėmimus). Mokytoja drąsina sakydama, jog kiekvienas savo darbais gali įrodyti artėjantis prie tikslo, o šis – prie mūsų. Pradžioje užtenka bent troškimo… “.
Iš tiesų, neformalus vaikų švietimas, bei parengtos modernios IT mokymo programos – tai puiki galimybė kiekvienam mūsų mokyklų ir gimnazijų mokiniui atrasti save.
Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademija kviečia tapti jos studentais.

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

8 + thirteen =

Kitos naujienos

Į viršų