Naujienos

Suaugusiųjų švietimas Alytaus kolegijoje

2015-11-19

Garsiojo mąstytojo Julien Offray de LaMettrie teiginys ,,jeigu smegenys yra gerai organizuotos ir išlavintos, tai jos yra derlinga ir puikiai užsėta dirva, duodanti šimteriopai daugiau nei gavo“ – dar kartą skatina prisiminti Lietuvoje ir Alytuje vykstančius suaugusiųjų švietimo savaitės renginius.  Puiki pradžia buvo Alytaus švietimo forumas ,,Septyni žingsniai – aktyviam gyvenimui“. Puiki ir todėl, kad Alytaus kolegija buvo pripažinta kūrybingiausia Alytaus miesto suaugusiųjų švietimo organizacija, įteiktas išvaizdus pažymėjimas, pasirašytas LR švietimo ir mokslo viceministro dr. Rolando Zuozos, suaugusiųjų švietimo eksperto Europoje dr. Carlo Smaldone  Villlani, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno.

Suaugusiųjų švietimo savaitė – tai simbolis, akcentas ar priminimas skeptikams, nes mokymasis, ugdymas, studijos, švietimas, savišvieta vyksta nuolatos, o Alytaus miesto švietimo organizacijos yra labai aktyvios ir entuziastingos vykdydamos savo veiklą.

Alytaus kolegijos akademinė bendruomenė, vadovaujama ir skatinama nuolat kupinos pažangiausių idėjų direktorės doc. Danutės Remeikienės, šiandien iš tiesų gali pasigirti pasiektais rezultatais plėtojant mokslo taikomąją veiklą, generuojant mintis mokslo publikacijoms, organizuojant kvalifikacijos tobulinimo ir/ar perkvalifikavimo mokymus valstybės tarnautojams, pedagogams, verslo subjektams, fiziniams asmenims bei darbo biržos klientams.

Suaugusiųjų švietimo savaitė įkvėpė padėkai ilgamečiams bendradarbiavimo partneriamsLietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamentui, Alytaus teritorinei darbo biržai,Alytaus miesto savivaldybės administracijai, Alytaus rajono savivaldybės administracijai, Alytaus pataisos namams, Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, Alytaus apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai, Alytaus rajono apylinkės teismui,Lazdijų rajono savivaldybės administracijai, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionui,Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-ajai rinktinei, pasitikintiems Alytaus kolegijos akademinio personalo kompetencija vesti arba organizuoti kokybiškus mokymus. Valstybės tarnautojams įvykdyti mokymai pagal 14 programų, kuriose dalyvavo per 700 klausytojų.

Kalbant apie verslo sektorių, Alytaus kolegijos parengta paraiška LR Švietimo ir mokslo ministerijai, iš 250 paraiškų pateko tarp 25 profesionaliausiai parengtų. Taigi Lietuvos ritualinių paslaugų asociacija, kuri vienija visos Lietuvos verslo subjektus, 12 dienų praleido Alytaus mieste dalyvaudami LR Švietimo ir mokslo ministerijos finansuojamoje neformaliojo suaugusiųjų švietimo programoje ,,Lietuvos ritualinių paslaugų sektoriaus darbuotojų bendrųjų ir specialiųjų kompetencijų tobulinimas“.

Alytaus kolegijos organizuotuose kursuose bei seminaruose aktyviai dalyvavo UAB ,,Jundos stalių gaminiai”, UAB ,,Alkesta“, UAB ,,Drusva 11“, UAB „Marko pallets“, IĮ ,,Slenkstis”, VšĮ Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė,UAB „Šventė Jums“, UAB ,,Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“,UAB „Alvista“, AB FHT konstruktion, UAB ,,Metkonas“ ,UAB „Alvista“, UAB „Kapka“, UAB firma „Koslita“, UAB „Alytaus regiono statyba“, UAB „Vėtrija“, UAB „Veiklos erdvė“ personalas.

Džiaugiamės, kad jau 5-erius metus Alytaus kolegijos vykdomais rinkos tyrimais pasitiki UAB ,,Dzūkijos vandenys“ vadovai, UAB ,,Alytaus duona“ vertina studentų reklamos akcijas didžiuosiuose prekybos centruose. UAB ,,Parama“ jau antri metai užsako animuotus Naujametinius sveikinimus;  kolegijos dėstytojų ir studentų atlikti rinkos tyrimai  svarbūs ir Alytaus žiniasklaidos įmonėms.

2014 m. kovo 3 d. Alytaus miesto savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Alytaus kolegija. Ši sutartis yra ypač reikšminga dėl naujos veiklos krypties – pedagogų kvalifikacijos tobulinimo. Alytaus miesto švietimo darbuotojams paskutiniaisiais metais organizavome 23 seminarus, 17 kursų, 11 gerosios patirties renginių, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 3000 dalyvių. Profesinio orientavimo paskaitose-susitikimuose, neformalaus moksleivių švietimo programose, Alytaus teritorinės darbo biržos programose jaunimui dalyvavo 890 moksleivių ir jaunimo. Suaugusiųjų švietimo savaitės metu, t.y. lapkričio 20 d., Alytaus kolegija dovanoja nemokamas kompiuterinio raštingumo paskaitas Trečiojo amžiaus universiteto senjorams.

Nemokamas paskaitas teikia ir Alytaus kolegiją dažnai lankantys užsienio šalių mokslo daktarai, kaip: Joseph Bulsys, Donaldas Marozas iš JAV, Jan-Urban Sandal iš Norvegijos. Jie jaučia artimą ryšį su Lietuva, todėl su malonumu vis grįžta į Alytų ir  dalijasi savo išmintimi bei sukaupta patirtimi skaitydami viešąsias paskaitas ne tik studentams ir dėstytojams, bet ir švietimo bei verslo visuomenei komunikacijos, socialinio verslumo, verslo inovacijų, vaikų su negalia ugdymo tematika.

Kalėdų laukimas dar tolokai, bet visada vertinga nuolatos dėkoti visiems, draugavusiems su Alytaus kolegija. Be abejo, Alytaus miesto ir rajono savivaldybės vadovams, Alytaus miesto savivaldybės švietimo strategams, aktyviausiam fizikų metodiniam būreliui, informatikos mokytojams, dirbantiems Jaunųjų informatikų akademijoje, kursų, seminarų lektorėms iš mokyklos-darželio ,,Drevinukas“, Putinų gimnazijos bei Vidzgirio ir Dzūkijos pagrindinių mokyklų. Nuolat mus džiugina vaisinga kelerių metų veikla drauge su Alytaus Jotvingių, Putinų, šv. Benedikto gimnazijomis, Vidzgirio, Dzūkijos, Šaltinių, Panemunės, Likiškėlių, Volungės, pagrindinėmis mokyklomis; muzikos ir dailės mokyklomis; Alytaus lopšeliais-darželiais ,,Nykštukas“, ,,Pušynėlis“, ,,Volungėlė“, ,,Vyturėlis“, „Pasaka“, ,,Obelėlė“, „Linelis“, „Šaltinėlis“, ,,Sakalėlio“ pradine mokykla, ,,Drevinukas” mokykla-darželiu, Alytaus Senamiesčio pradine mokykla. Nei vienas uždegantis koncertas nepraeitų be Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos instrumentinės gimnazistų grupės.

Nebūtinai mokslo ar verslo guru gyvena tik Vilniuje ar Kaune – mes, Alytaus miesto bendruomenė, tikrai turim draugauti, padėti vieni kitiems, paslaugų mainus vykdyti savo mieste, paremti savo žmones.

Laima Urbonienė

Alytaus kolegijos Kompetencijų ir mokslo taikomosios veiklos centro vedėja

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

18 − 4 =

Kitos naujienos

Į viršų