Naujienos

Prof. habil. dr. A. Kareivos knygos „Nuostabusis cheminių elementų pasaulis“ pristatymas Alytaus kolegijoje

2022-02-22

2022 m. vasario 22 d. Alytaus kolegijoje vyko Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto prof. habil. dr. Aivaro Kareivos knygos „Nuostabusis cheminių elementų pasaulis“ pristatymas. Renginio pradžią įprasmino Alytaus r. meno ir sporto mokyklos mokytojų kvintetas, atlikdami muzikinius kūrinius. Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius pasidžiaugė, kad renginio metu skambantys nuostabūs kūriniai, matomi ekrane pavasario vaizdai ir įdomūs pokalbiai sukels cheminę reakciją bei ateičiai suteiks daug apmąstymų.

Prof. habil dr. Aivaras Kareiva pristatė knygą, kurią išleido kartu su Lietuvos mokslų akademija, knygoje apžvelgiami visi 118 šiuo metu žinomų cheminių elementų. Knygoje skaitytojai supažindinami su visų cheminių elementų atradimo istorijomis, jų paplitimu, resursais, gavyba, savybėmis ir kitomis įdomybėmis, susijusiomis su cheminių elementų atradimais ir socialiniais, politiniais, ekonominiais bei kultūriniais visuomenės iššūkiais. Tai – pirmoji tokia lietuvių kalba išleista knyga, kurioje susisteminta iš įvairių šaltinių surinkta informacija. Kaip rašo pats knygos autorius prof. habil. dr. A. Kareiva, „tai lyg nedidelė enciklopedija ar žinynas apie cheminius elementus, iš kurių sudarytas visas mūsų pasaulis, iš kurių esame sudaryti ir mes“.

Knygos pristatyme dalyvavo LR švietimo, mokslo ir sporto viceministras prof. dr. Ramūnas Skaudžius, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Giedrius Griškevičius, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas, Alytaus miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų, lopšelių-darželių direktoriai, direktorių pavaduotojai, mokytojai, kolegijos administracija, dėstytojai ir studentai. Svečiai po renginio lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre.

Renginys skirtas ne tik pristatyti prof. habil dr. A. Kareivos išleistą knygą, bet ir paskatinti visus domėtis mokslu (ypač chemija), jo pasiekimais ir aktualijomis, skatinti smalsumą bei tyrinėti patiems.

 

 

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

14 + seventeen =

Kitos naujienos

Į viršų