Naujienos

Patyriminė, bendrųjų kompetencijų reikalingų darbo rinkai, ugdymo stovykla

2017-11-24

2017 m. lapkričio 17 d.  Alytaus kolegijoje startavo projektas „Patyriminė, bendrųjų kompetencijų reikalingų darbo rinkai, ugdymo stovykla“. Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą.

Atsižvelgiant į Alytaus teritorinės darbo biržos (TDB) 2017 m. liepos 1 d. duomenis, didžiausią bedarbių dalį (44 proc.) Alytaus regione sudarė 30-49 metų amžiaus asmenys.  Tokia statistika kartojasi jau keleri metai. Nemaža dalis tokių bedarbių turi išsilavinimą, ar yra įgiję bent vieną ar netgi ir daugiau profesijų, neretai, tai – žmonės, kurie tam tikru laikotarpiu turėję galimybę kilti karjeros laiptais. Šios amžiaus grupės asmenis nedarbas paveikia kur kas stipriau nei, kad jaunesnius žmones, kadangi neturėdami darbo jie negali užtikrinti savo ir savo šeimos gerovės. Ilgiau pabuvę bedarbiais, jie sunkiau susiranda darbą. Tam įtakos turi tiek socialiniai (amžius, šeimyninė padėtis ir kt.), tiek psichologiniai (motyvacijos stoka, nepasitikėjimas savimi, nežinojimas kuria linkme eiti ir kt.) barjerai.

Taigi, atsižvelgiant į jau minėtą darbo rinkos situaciją, projektu „Patyriminė, bendrųjų kompetencijų reikalingų darbo rinkai, ugdymo stovykla“ siekiama padėti 30-49 metų Alytaus regiono bedarbiams didinti motyvaciją bei kelti bendrąsias kompetencijas, reikalingas įsitvirtinant darbo rinkoje.

Programa vyksta naudojant vieną seniausių edukacijos formų – patyriminį mokymą. Praktinis patyrimas gali tapti vienu iš būdų galinčiu padėti žmonėms atsakyti į klausimą „Kaip tapti sėkmingu darbo rinkoje?”. Per organizuotą, beveik trijų savaičių trukmės patirtinio ugdymo procesą, bus siekiama  griauti stereotipines nuostatas, kurios trukdo sėkmingai integruotis į darbo rinką, plėsti pasitikėjimo savimi ribas, peržvelgti ir patobulinti asmenines besimokančiųjų nuostatas ir kt.

 

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

2 × 2 =

Kitos naujienos

Į viršų