Naujienos

Parama užsienio lietuviams

2022-01-20

Pirmosios, vientisųjų arba antrosios studijų pakopos  studentai nuo sausio 24 iki vasario 20 dienos kviečiami teikti paraiškas valstybės paramai užsienio lietuvių studijoms Lietuvos aukštosiose mokyklose gauti. Elektronines paraiškas galima pateikti fondo tinklalapyje.

Užsienio lietuviai gali pretenduoti į dviejų rūšių paramą. 136,50 Eur dydžio stipendija už studijų rezultatus bus skiriama rudens sesiją be akademinių skolų išlaikiusiems studentams. Vienkartinė socialinė išmoka, kurios dydis priklauso nuo studento socialinių aplinkybių, siekia nuo 203 iki 319 eurų.

Pirmą kartą dėl paramos besikreipiantys užsienio lietuviai turi pateikti dokumentus ar jų kopijas, kurie patvirtina lietuvių kilmę, arba kad jie ne mažiau kaip 3 metus yra gyvenę užsienyje, o atvykę į Lietuvą pradėjo mokytis 8–12 klasėje (gimnazijos I–IV klasėje).

Studentai, norintys gauti socialinę išmoką, iki paraiškų teikimo termino pabaigos Fondui privalo pateikti socialines aplinkybes įrodančius dokumentus.

Siekiant išvengti koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo, Valstybiniame studijų fonde pirmenybė teikiama nekontaktiniam (nuotoliniu būdu vykdomam) asmenų aptarnavimui.

Gyvas (kontaktinis) gyventojų priėmimas vykdomas tik iš anksto užsiregistravus ir suderinus su Valstybinio studijų fondo specialistu tinkamą apsilankymo laiką.

Papildomus dokumentus galima pateikti šiais būdais:

  • elektroninius dokumentus, naudojantis elektroniniu paštu: fondas@vsf.lt.
  • išsiųsti paštu, adresu: A. Goštauto g. 12, 01108 Vilnius;
  • palikti mūsų pašto dėžutėje prie pastato A. Goštauto g. 12, Vilnius. (Ant pašto dėžutės yra užrašas „VALSTYBINIS STUDIJŲ FONDAS“).

Jeigu studentams, pretenduojantiems gauti paramą, iškiltų problemų dėl prisijungimo prie Fondo informacinės sistemos, prašome kreiptis telefonais  +370 658 30997 ir +370 5 2639158  arba elektroniniu paštu  aldona.valatkeviciute@vsf.lt.

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

sixteen − 8 =

Kitos naujienos

Į viršų