Naujienos

Konferencija „LyderiAUKIME kartu su inovatyviomis, moderniomis IT veiklomis“

2021-09-16

Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius kartu su Alytaus kolegijos Jaunųjų informatikų akademija bei Alytaus informacinių technologijų mokytojų metodiniu būreliu organizavo konferenciją „LyderiAUKIME kartu su inovatyviomis, moderniomis IT veiklomis“. Konferenciją atidarė ir jos dalyvius sveikino Rasa Kuckailienė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė, sėkmingo konferencijos darbo linkėjo Povilas Labukas, Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas, Gytis Cibulskis, KTU universiteto E. mokymosi technologijų centro vadovas, Sigitas Naruševičius, Alytaus kolegijos direktorius. Aktualiausias šiandienos klausimas pandeminiu laikotarpiu – mokymosi proceso organizavimo būdo parinkimas: tik nuotolinis, mišrusis ar hibridinis mokymas. Savo pranešime „Informacinių technologijų taikymas mokyme: nuo nuotolinio iki hibridinio“ dalinosi patirtimi KTU E. mokymosi technologijų centro vadovas Gytis Cibulskis.

Technologijų plėtra švietimo procesą daro lengviau pasiekiamu, tačiau sukuria ir  naujus iššūkius. Greitas perėjimas prie nuotolinio mokymosi sukėlė ir problemų. Studentai, dėstytojai, mokytojai, mokiniai naudojo ir savo asmeninius įrenginius: nešiojamuosius kompiuterius, planšetinius kompiuterius ar išmaniuosius telefonus. Būtina sistemiškai ir kompleksiškai suvokti kibernetinio saugumo rizikas ir organizuoti šių rizikų tikslingą valdymą. Kaip visa tai suvaldyti, naudingai ir išsamiai pristatė savo pranešime „Kibernetinio saugumo iššūkiai švietimo sistemoje“ dr. Mariaus Laurinaitis, MRU Ekonomikos ir verslo fakulteto docentas, asmens duomenų apsaugos ekspertas.

Alytaus kolegijoje jau 9-erius metus veikia Jaunųjų informatikų akademija, taip pat nuolat mąstoma, ką galima būtų pasiūlyti dar papildomai moksleiviams. Jau spalio mėn. duris atvers Alytaus STEAM atviros prieigos centras. STEAM centras – Alytaus kolegijos padalinys, kuriame mokiniai galės praktiškai susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, savarankiškai eksperimentuoti ir kurti. Ypatingas dėmesys bus skiriamas iniciatyvumo, verslumo ir lyderystės ugdymui. Čia nuo darželio iki universiteto bus formuojama nauja inovacijų kultūra, populiarinamas mokslas, auginami būsimieji tyrėjai. STEAM centre taip pat bus sudaromos galimybės tobulinti kvalifikaciją regiono mokytojams, o visuomenė galės susipažinti su moksliniais tyrimais ir inovacijomis. Alytaus STEAM atviros prieigos centre yra įrengtos 4 modernios laboratorijos: biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, IT/robotikos ir specializuota, atitinkanti regiono poreikius, Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo bei įrengta skaitmeninė FabLab erdvė. Savo pranešime „STEAM – Smalsumas, Tyrimas, Eksperimentas, Atradimas, Modernumas“ apie centro kūrimą, jo įveiklinimą ir naujas galimybes moksleiviams pasakojo Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius, STEAM centro metodininkės Edita Griškėnienė ir Birutė Rakauskienė.

Konferencijos refleksija ir diskusijos leidžia teigti, kad tai, ką dalyviai sužinojo, patyrė konferencijoje, jie pritaikys savo veikloje, ugdymo procese, perduos institucijoms ir kolegoms.

Komentarai

Edita Klimavičiūtė

2021-09-22

Ačiū, lauksime ir kituose Alytaus kolegijos renginiuose.


Daiva

2021-09-22

Dėkoju už turiningą renginį.


Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

19 − thirteen =

Kitos naujienos

Į viršų