Naujienos

Aukštojo mokslo diplomais džiaugiasi 13-oji Alytaus kolegijos absolventų laida

2015-06-12

Ketvirtadienį Alytaus kolegija prisipildė šventinės nuotaikos, pakilių jausmų ir švytinčių veidų. Alytaus kolegijoje 51-ajai šios institucijos ir 13-ajai Alytaus aukštosios mokyklos laidai buvo įteikta per du šimtus aukštojo mokslo diplomų. Iš jų 8 absolventai džiaugėsi savo puikiais studijų rezultatais ir pasiekimais nes gavo diplomus su pagyrimu – tai Vaida Beganskaitė, Neringa Kilikevičiūtė, Indrė Barbuškaitė, Undinė Jurkonytė-Knezevičienė, Rasa Rimšienė, Lina Kašėtienė, Karolina Vabolytė, Virginija Večkytė. Pirmieji aukštojo mokslo diplomai įteikti tarptautiniams studentams iš užsienio valstybių. Pastarieji studijavo Verslo vadybos ir Informacinių sistemų technologijų studijų programose (anglų kalba). Alytaus kolegija taip pat išleido Varėnos miestelio gyventojų absolventų grupę, kuri turėjo galimybę studijuoti savame miestelyje ir kiekvieną dieną sulaukti atvykstančių dėstytojų iš Alytaus, Vilniaus ir kt. miestų.

Diplomų įteikimo ceremonija yra unikali šventė, dažnam įvykstanti tik vieną kartą gyvenime. Visos absolventą puošiančios regalijos ir ceremoniją lydinčios tradicijos –  studentų himnas „Gaudeamus“, iškilmingi sveikinimai, mantijos, diplomų įteikimas, studentiškų kepurių metimas į orą, artimųjų sveikinimai – įprasmina kelerių metų bendrą dėstytojų ir studentų darbą, atskleidžia ir išreiškia mokančiųjų bei besimokančiųjų bičiulystės prasmę.

Studijų metai Alytaus kolegijoje subrandino gausų išsilavinusių specialistų derlių, kuris aktualizuoja ir reprezentuoja aukštosios mokyklos misiją. Iš viso šioje mokymo įstaigoje jau parengti 21 905 specialistai, o nuo 2000 metų, kai šiai institucijai buvo suteiktas pastovus aukštosios mokyklos statusas, išleisti 4 254 diplomuoti aukštojo mokslo specialistai. Alytaus kolegijos absolventai didžiuojasi, kad jų diplomai yra pripažįstami ne tik Lietuvoje, o ir užsienyje. Kolegijos tarptautinį diplomo pripažinimą liudija institucijos tarptautinė akreditacija maksimaliam laikotarpiui, aukšti visų studijų programų tarptautinių ekspertų įvertinimai, Europos komisijos suteikta Diplomo priedėlio etiketė ir kiti svarbūs pripažinimai.

Šie puikūs įvertinimai patvirtina, kad Alytaus kolegijos prioritetais ir toliau išlieka studijų tarptautiškumas, paklausios studijų programos ir studijų kokybė. Galimybę vykdyti kokybiškas ir perspektyvias studijas suteikia rezultatyvus bendradarbiavimas su socialiniais partneriais: daugiau kaip 150 tarptautinio ir Lietuvos kapitalo įmonių noriai priėmė studentus atlikti praktikos, o vėliau ir įdarbino savo įmonėse vertingus diplomuotus specialistus. „Šiandien drąsiai galime teigti, kad verslo atstovai stebi Alytaus kolegijos studentus ir įdarbina dar studijų metais. Glaudžiai bendradarbiaudami su įmonių vadovais, žinome, kad šiandien ieškoma darbuotojų, kurių įžvalgos, gebėjimai dirbti greitai ir kokybiškai, komunikuoti užsienio kalbomis, padeda kurti įmonės pridėtinę vertę. Taigi diplomas įteikiamas absolventui, tačiau jo pasiekimai svarbūs visam miestui, mąstant globaliau – visai šaliai ir pasauliui“ – teigia Alytaus kolegijos direktorė doc. Danutė Remeikienė.

Alytaus kolegijos studentams yra daug galimybių įgyti aukščiausios kokybės ir atitinkančias tarptautinius standartus kompetencijas. Kolegija, kaip partnerine institucija, pasitiki ir vertina užsienio aukštosios mokyklos, todėl absolventams dėstė atvykstantys užsienio valstybių mokslo ir studijų institucijų dėstytojai bei mokslo darbuotojai iš Norvegijos, Estijos, Prancūzijos, Ispanijos, Danijos, Lenkijos, JAV ir kitų šalių. 13-osios laidos absolventai aktyviai dalyvavo studentų mobilume ir buvo išvykę ilgalaikėms studijoms bei praktikoms Europos šalių aukštosiose mokyklose bei verslo įmonėse pagal Erasmus+ studentų mobilumo programą. Ypač puikių rezultatų pasiekė Mindaugas Kvederys, Mindaugas Ardaravičius, Deividas Margelis, Rahul Kumar Singh, Paulius Alekšiūnas, Modestas Sarneckas, Jonas Vaičaitis, Karolis Dailidėnas, Povilas Malaškevičius, Eimantas Pempė, Navjot Singh Toor ir kt. Suomijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Graikijos, Lenkijos bei kitų šalių universitetuose ir verslo įmonėse. Šiandieniniai absolventai, vadovaujami dėstytojų gausiai skaitė mokslinius pranešimus tarptautinėse ir respublikinėse mokslinėse praktinėse konferencijose, atstovavo kolegijai tarptautinėse bei respublikinėse mugėse, parodose, vykdė laimėtus projektus ir marketingo tyrimus, reikalingus miestui, rajonui bei regionui; aktyviai dalyvavo miesto, įstaigų ir įmonių oficialiuose renginiuose. Visus studentus būti aktyviais ir kūrybiškais skatino lyderiai-seniūnai: Indrė Barbuškaitė, Santa Jokšaitė, Raminta Dabrickaitė, Karolis Putramentas, Rasa Rimšienė, Daiva Gliebienė, Laima Petkevičienė, Vytautas Kašelionis, Paulius Alekšiūnas, Karolis Buzūnas, Lina Kašėtienė, Jurgita Eimutienė, Virginija Bacevičienė, Ingrida Sakapilvytė, Jolita Andriulionienė, Lina Urbonavičienė, Harsimrat Kaur Jhand, Marley Mwewa Lukotola ir Dahlia Mayama Mambu.

Sportiniuose renginiuose kolegijos garbę krepšinio, lengvosios atletikos, futbolo, svarsčių kilnojimo varžybose nuolat gynė šie absolventai: Martynas Suchadolskis, Karolis Šinkonis, Andrius Bucevičius, Darius Kasparavičius, Modestas Sarneckas, Marlyn Mwewa Lukotala, Vytenis Bytautas. Alytaus kolegijos studentų atstovybė organizavo įspūdingus studentiškus renginius, t.y. fuksų krikštynas, didžiąsias studentų cementuotes, tarptautines studentų dienas, automobilių paradus, sporto šventes, Lietuvos kolegijų šauniausių studentų konkursus, studentiškus helovynus, boulingo varžybas, automobilių žiemos slalomus ir eilę kitų. Alytaus kolegijos studentai tikrai buvo aktyvūs ir ženkliai matomi Alytaus miesto gyvenime. Įdomiu pramoginiu, popaskaitiniu gyvenimu nuolatos rūpinosi Studentų Atstovybė (AKSA) ir ypatingai lyderiai – šiandien jau absolventai, tai ilgametis Tarybos pirmininkas, šiandien Studentų Prezidentas – Mindaugas Kvederys, taip pat kiti AKSA nariai-aktyvistai Paulius Klebauskas, Ernesta Urbaitytė, Karolis Putramentas, Aurimas Barysas ir kt.

Pasveikinti baigusiųjų I-osios pakopos aukštąsias studijas ir pasidžiaugti svarbiu jų gyvenimo etapu tądien atvyko gausus būrys aukštajai mokyklai ir absolventams svarbių žmonių: Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius bei vicemerai Valė Gibienė ir Tautvydas Tamulevičius, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas ir vicemeras Arvydas Balčiūnas, Varėnos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Giedrius Samulevičius, Alytaus kolegijos Tarybos pirmininkas Algirdas Beitnaras, Alytaus regiono buhalterių asociacijos prezidentė Danutė Černyševienė, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Alytaus filialo direktorius Romualdas Ambroževičius, Valstybinių kvalifikavimo komisijų pirmininkai ir nariai, verslo aljansų atstovai, kolegijos socialiniai partneriai, šeimos nariai, draugai.Tai rodo Alytaus kolegijos absolventų pripažinimą visuomenėje.

Absolventai, kalbėdami apie savo Alma Mater, negailėjo gerų žodžių kolegijos vadovams, talentingiems dėstytojams, džiaugėsi įgytomis kompetencijomis ir puikiais bičiuliškais ryšiais su akademinę ir kultūrinę veiklą puoselėjančiomis asmenybėmis. „Dėstytojai buvo išmintingi draugai, gebantys inspiruoti mūsų ego, pažadinti smalsumą, atverti kūrybiškumą, įkvėpti drąsos ir žavėjimosi pasirinkta profesija“ – pabrėžė diplomuoti specialistai. Absolventai džiaugėsi puikiomis studijų sąlygomis praėjusiais metais įkurtame Regioniniame technologijų centre, kur atliko mokslo taikomuosius tyrimus, įgijo ir tobulino mokslines bei profesines kompetencijas. Absolventus žavi jų kūrybinei saviraiškai ugdyti įdiegtos lazerinės technologijos, dalis jų su entuziazmu rengė kūrybinius produktus, lazerių pagalba. „Studentas Alytaus kolegijoje yra neįkainojama vertybė. Visas dėmesys sutelkiamas į tai, kad studentai gautų šiuolaikiškų žinių ir praktinių įgūdžių, lengvai pritaikomų darbo rinkoje, kad dar studijuodami galėtų užsitikrinti sėkmingą savo karjerą. Darbštus ir kūrybingas studentas didžiąja dalimi įtakoja visų aukštosios mokyklos procesų kokybę“, – įsitikinusi kolegijos direktorė doc. Danutė Remeikienė.

Alytaus kolegijos absolventai ir toliau galės sėkmingai tęsti studijas bei įgyti magistro laipsnį bet kuriame Lietuvos, Europos ir visuose pasaulio universitetuose, nes šiandien jau sudarytos puikios galimybės realizuoti mokymosi visą gyvenimą koncepciją. Kauno technologijos universitetas drauge su Alytaus kolegija magistrantūros studijas po kolegijos stogu realizuoja jau aštuoniolika metų ir išleido jau šešiolika magistrų laidų Alytuje. Jose gausu Alytaus kolegijos absolventų. „Esu įsitikinusi, kad ir Jūs visi svajojate apie karjerą, puikius darbo užmokesčius bei turite daug ambicijų tai pasiekti, todėl ir kviečiu, dirbant studijuoti magistrantūroje Alytaus kolegijoje ir tikiuosi, kad su daugeliu Jūsų šiandien ne atsisveikinsiu, o galėsiu matytis šioje mokykloje vėl dažnai“ – džiaugėsi Alytaus kolegijos direktorė doc. Danutė Remeikienė. Ypatingai džiugi žinia, kad studijos magistrantūroje trunka tik 1,5 metų, tiems, kurie turi praktinio darbo stažą pagal Alytaus kolegijoje įgytą studijų programą ir iki 2 metų, tiems, kurie neturi praktinės darbo patirties, bet turi Alytaus kolegijos aukštojo mokslo diplomą.

Jeigu ir Jūs svajojate apie kokybiškas ir perspektyvias studijas, įdomias paskaitas, puikias gyvenimo sąlygas studentų motelyje, turtingą kultūrinį ir sportinį gyvenimą – tapkite Alytaus kolegijos studentais. Alytaus kolegijoje Jūsų laukia kūrybingas akademinis personalas, modernios laboratorijos, turtingi ir novatoriški studijų centrai, įdomūs tarptautiniai projektai, bendramoksliai ne tik iš Lietuvos, o ir iš užsienio valstybių bei turiningas ir aktyvus laisvalaikis. Alytaus kolegijos siekis – veiklūs ir iniciatyvūs studentai, aktyviai kuriantys savo karjerą, dabartį ir ateitį.

 

 

 

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

7 + 14 =

Kitos naujienos

Į viršų