Naujienos

Alytaus kolegijoje įrengtos hibridinės auditorijos nuotolinėms studijoms

2021-01-29

Alytaus kolegija, atsižvelgdama į laikmečio poreikius, stengiasi užtikrinti lanksčias studijų formas, taikyti naujausius metodus ir įrankius, o studentams sudaryti galimybes studijuoti nuotoliniu būdu.
Įvertinusi pandeminės situacijos padiktuotus reikalavimus, kolegija centriniuose rūmuose (Studentų g. 17) ir Informacijos ir ryšių technologijų fakultete (Seirijų g. 2) įrengė hibridines auditorijas su nuotolinėms studijoms vykdyti reikalinga įranga. Hibridinės auditorijos tikslas yra sujungti į vieną erdvę tiek auditorijoje, tiek namuose ar kitur esančius studentus ir dėstytojus. Tai gali būti atvejai, kai:
1) Dalis studentų atvyksta į kolegiją, o dalis lieka kitur;
2) Dėstytojas yra auditorijoje, o studentai yra kitur.
Auditorijoje įrengtos technologijos užtikrina, kad tiek auditorijoje, tiek kitur esantys studentai kuo puikiausiai girdėtų vieni kitus. Jeigu dėstytojas kažką pasakoja priešais auditoriją ir rašo interaktyvioje lentoje, tiek studentai auditorijoje, tiek esantys kitur gali matyti dėstytoją ir jo rašomą turinį. Dėstytojas turi specialų mikrofoną, kuris perduoda garsą ne tik studentams, esantiems kitur, bet ir sustiprina dėstytojo balsą ir transliuoja per auditorijoje esančius garsiakalbius – taip užtikrinama, kad visi auditorijoje esantys studentai vienodai ir aiškiai girdėtų dėstytoją. Sistemą tinka naudoti su bet kuriomis jau įdiegtomis technologijomis, pavyzdžiui, „Microsoft Teams“, „Zoom“ ar „Google Hangouts“. Integruoti garso procesoriai neleidžia susidaryti pašaliniam triukšmui, o perduodamas ir girdimas garsas yra geros kokybės. Kitur esantys studentai nepraranda ryšio su studentais esančiais auditorijoje ir atvirkščiai. Dėstytojai ir studentai jaučiasi laisvai, nes nereikalingos papildomos ausinės ir mikrofonai.
Tokiu būdu suteikiamos žinios bei išugdomi įgūdžiai, susiję su informacinių technologijų priemonių taikymu studijose, panaudojant šiuolaikines mokymo ir mokymosi teorijas bei metodus, išmokstama kurti e. mokymosi turinį, organizuoti ir vykdyti kokybiškas virtualias ir nuotolines studijas.

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

12 + nine =

Kitos naujienos

Į viršų