Naujienos

Alytaus kolegija organizavo 5-ąjį DEPS-Skills projekto apskritojo stalo susitikimą

2023-12-18

 

2023 m. gruodžio 8–10 d. Alytaus kolegija (AK) kartu su Alytaus verslo konsultaciniu centru (AVKC) organizavo 5-ąjį Erasmus+ programos KA2 projekto „Skaitmeninė švietimo platforma minkštiesiems įgūdžiams ir darbo rinkos kultūrai“ (DEPS-Skills), Nr. 2022-1-LT01-KA220-ADU-000085928, apskritojo stalo susitikimą su projekto partneriais iš Lenkijos, Norvegijos ir Airijos.

Pirmąsias dvi susitikimo dienas organizavo AK Druskininkuose, viešbučio „Spa Vilnius“ konferencijų centre, o paskutinę dieną – Alytaus verslo konsultacinis centras – Alytuje. AK ir AVKC pakvietė partnerių delegatus klausyti pranešimų ir dalyvauti diskusijose apie minkštųjų įgūdžių, tokių kaip bendravimas, laiko valdymas, profesinė etika, kultūrinis intelektas, karjeros valdymas ir skaitmeninis raštingumas, svarbą kasdieniame ir profesiniame gyvenime.

Šiame Apskritojo stalo susitikime aptartos temos yra glaudžiai susijusios su vienu iš pagrindinių šio projekto tikslų, kuriuo siekiama sėkmingos migrantų integracijos į darbo rinką bei sukurti skaitmeninę nuotolinės atviros prieigos platformą, lengvai prieinamą įvairiems minkštiesiems įgūdžiams tobulinti ir ugdyti.

Tris dienas trukusį susitikimą praturtino Niujorko valstybinio universiteto, SUNY Geneseo emerito docento dr. J. A. Bulsio nuotolinis pranešimas bei Reginos Špukienės, Alytaus Piliakalnio progimnazijos direktorės, Irenos Kupčinskienės, žinomos rašytojos, vertėjos, AK lektorių Danguolės Leščinskienės, Raimundo Dabrilos ir kt. įžvalgos. Jie itin prisidėjo prie susitikimo sėkmės prasmingais pamąstymais ir pagrįstais vertinimais apie tarpkultūrinio bendravimo ir tapatybės iššūkius, reintegracijos sunkumus, profesinės etikos, bendravimo, skaitmeninio raštingumo ir laiko planavimo įgūdžių svarbą, pabrėždami būtinybę šiuos įgūdžius ugdyti nuo mažens ir nuolat tobulinti visą gyvenimą, nes jie atlieka lemiamą vaidmenį formuojant asmens charakterio savybes ir gerina gebėjimą prisitaikyti įvairiose situacijose, ir tai prisideda ir prie geresnio profesinio tobulėjimo.

Susitikime taip pat buvo aptartos projekto įgyvendinimo detalės ir vykstantis darbo procesas. Partneriai parengė trumpas atliktos apklausos rezultatų apžvalgas ir pasidalijo idėjomis apie geriausią jungtinės analizės rengimo praktiką, taip pat praktiškai susipažino su mokymo programa ir pavyzdiniu kursu MOODLE platformoje. Vadovaujami AK dėstytojų, projekto partneriai  prisijungė prie MOODLE aplinkos ir tyrinėjo praktinį skaitmeninio mokymo(si) aspektą.

Susitikimas baigėsi išsamiu pagrindinių projekto reikalavimų ir iššūkių aptarimu bei galutine 2023 m. rezultatų santrauka.

 

Erasmus+ programos KA2 projekto „Skaitmeninė švietimo platforma minkštiesiems įgūdžiams ir darbo rinkos kultūrai“ (DEPS-Skills), Nr. 2022-1-LT01-KA220-ADU-000085928 veiklos.

Laikraštis ŠIANDIEN. Lietuvos ambasadorius Airijoje džiaugėsi Alytaus verslo konsultacinio centro iniciatyva

Tarptautinis partnerių susitikimas. Lenkijoje

Apvalus stalas Airijoje: Kūrybinis problemų sprendimas. Gera praktika Airijoje

Apvalus stalas Lenkijoje: Kritinis mąstymas. Geroji praktika Lenkijoje

 

 

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

3 × one =

Kitos naujienos

Į viršų