Naujienos

Alytaus kolegija kviečia prisijungti į pirmakursių būrį

2020-08-26

2020-ieji Alytaus kolegijai ypatingi metai. Šiais metais Alytaus kolegija skaičiuoja unikalią 60 metų bičiulystės istoriją, tiek metų sukanka Alytaus kolegijai, kaip institucijai. Aukštoji mokykla, kaip institucija šiemet mini savo veiklos 20-metį. Kaupiasi metai, pasipildantys naujos, svaresnės patirties ir kuriantys naujus istorijos puslapius. „Alytaus kolegijos tikslas – pritraukti ir išlaikyti mieste kuo daugiau jaunų žmonių, kurie turi aukštus idealus, siekia modernių žinių ir galėtų tapti pasirinktos profesijos lyderiais, miesto kūrėjais“, – teigia Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius.

Alytaus kolegija, atsižvelgdama į modernėjantį pasaulį bei darbo rinkos paklausą ir užtikrindama regiono poreikius, kuria naujas ir atnaujina esančias studijų programas. Siekiant užtikrinti modernią studijų aplinką, kvalifikuotų ir paklausių darbo rinkoje specialistų rengimą, parengtas projektas „Alytaus kolegijos Informacijos ir ryšių technologijų fakulteto plėtra“, kurio tikslas – gerinti Alytaus kolegijos mokslo ir studijų kokybę didinant šalies ir regiono poreikius atitinkančių studentų profesinius gebėjimus, kartu užtikrinant kokybišką mokslo ir studijų aplinką. Projekto veiklose numatyta kompleksiškai atnaujinti kolegijos studijų infrastruktūrą, įrengti universalias ir daugiafunkcines laboratorijas bei studentų iniciatyvoms realizuoti reikalingas patalpas, įsigyti interaktyvią studijų organizavimo įrangą.

Informacinių sistemų technologijų (IST), Multimedijos ir vizualinės komunikacijos (MVK) studijų programų studentams ir Jaunųjų informatikų akademijos moksleiviams įsigyta laboratorinė garso ir vaizdo, 3D, virtualios realybės, kompiuterinė, programinė ir kt. įranga leis užtikrinti aukštą mokslo ir studijų lygį, didinti studentų ir moksleivių teorinius bei praktinius įgūdžius, atitinkančius darbo rinkos poreikius. Būsimi IT specialistai galės kurti TV projektus, reklamas, animuotus multimedijos elementus, įmonę reprezentuojančias ekskursijas, virtualias muziejų, parodų ekspozicijas, jas kokybiškai įgarsinti, projektuoti trimatės grafikos elementus ir juos spausdinti 3D spausdintuvu. Atlikti patalpų remonto darbai ir įsigyti baldai leis užtikrinti komfortišką mokslo ir studijų aplinką.

Moderni studijų infrastruktūra svarbi ne tik studentams, bet ir akademiniam personalui. Tai itin svarbu užtikrinant dėstytojų kvalifikacijos kėlimą, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklų įgyvendinimą, personalo mokslinio potencialo vystymą. Intensyviai vystantis technologijoms, tik jas aktyviai naudojantys ir gebantys pritaikyti studijų bei MTEP veiklų procese dėstytojai gali pasiūlyti studentams kokybišką studijų turinį.

Alytaus kolegija džiaugiasi puikiais pirmojo etapo priėmimo studijuoti rezultatais, kurie yra daug geresni negu 2019 metais. Palyginti su praėjusiais metais, daugiau nei 44 proc. išaugo pakviestųjų į Alytaus kolegiją studijuoti skaičius. „Studijas Alytaus kolegijoje renkasi pažangūs bei motyvuoti studentai ir tai patvirtina sąmoningą norinčiųjų studijuoti apsisprendimą bei pasitikėjimą aukštojo mokslo institucija“, – teigia Alytaus kolegijos direktorius S. Naruševičius. Direktorius džiaugiasi, kad studentai galės save realizuoti atnaujinamose moderniose laboratorijose bei studijoms ir laisvalaikiui pritaikytoje aplinkoje.

Džiugi žinia pasiekė ir Alytaus kolegijos Informacinių sistemų technologijų, Multimedijos ir vizualinės komunikacijos bei Automobilių transporto inžinerijos studijų programų studentus. Bus skirta po 12 skatinamųjų stipendijų (200 eurų per mėnesį) kiekvienos studijų programos studentams, šiemet įstojusiems į valstybės finansuojamas vietas. Šis sprendimas susijęs su aukštos pridėtinės vertės sektoriais ir skirtas regionų investiciniam patrauklumui didinti. Skatinamosios stipendijos bus mokamos visą studijų laikotarpį.

Alytaus kolegija kviečia prisijungti į pirmakursių būrį ir teikti prašymus papildomam priėmimui. Tai galima padaryti nuo 2020 m. rugpjūčio 28 d. iki rugpjūčio 31 d. 14 val. Mes tavęs laukiame Alytaus kolegijoje, Seirijų g. 2, 104 kab., o jei reikia tik konsultacijos, visuomet pasirengę padėti tel. 8 315 65013, 8 687 80574.

Alytaus kolegija šiais mokslo metais vėl laukia moksleivių Jaunųjų informatikų akademijoje (JIA). Jau 8 metus JIA kviečia prisijungti neabejingus informacinėms technologijoms (IT), besidominčius kompiuterine kūryba.  JIA dėstytojų kolektyvas toliau pasirengęs padėti gilinti IT įgūdžius ir programavimo gebėjimus, tobulinti IT žinias ir loginį mąstymą, skatinti moksleivių pasirinkimą studijuoti IT ir stiprinti jų pasirengimą tolesniam mokymuisi aukštosiose mokyklose informatikos krypties studijų programose. Sutarčių pasirašymas vyks nuo 2020 m. rugpjūčio 31 d. Alytaus kolegijos Informacijos ir ryšių technologijų fakultete, Seirijų g. 2, 104a kab., nuo 11.00 iki 17.15 val., tel. 8 686 06206, 8 699 47446.

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

8 + 19 =

Kitos naujienos

Į viršų