Studijos – tai ne tik paskaitos, egzaminai ir diplomai. Tai ir galimybė išbandyti save, atrasti naujų draugų bei prisidėti prie reikšmingų pokyčių. Kauno kolegijos Studentų atstovybė (KK SA) – erdvė, kurioje studentai susiburia siekdami kurti stipresnę, aktyvią ir palaikančią bendruomenę. Čia verda gyvenimas, kupinas įdomių renginių, mokymų, veiklų, kurių tikslas – užtikrinti geriausias studijų sąlygas bei studentų gerovę. O kaip tai veikia iš vidaus ir kokios galimybės atsiveria prisijungusiems?
Apie tai dalijasi dvi Verslo fakulteto studentės, Studentų atstovybės narės – Ieva Miniauskaitė ir Viltė Martinavičiūtė. Ieva, Taikomosios komunikacijos antro kurso studentė, jau kelerius metus aktyviai įsitraukusi į studentišką judėjimą, o šiuo metu einanti Studentų atstovybės prezidentės pareigas. Jai svarbu atstovauti studentus, skatinti juos išsakyti savo nuomonę ir tuo pačiu prisidėti prie Kauno kolegijos augimo. Viltė, taip pat Taikomosios komunikacijos antro kurso studentė, Studentų atstovybėje dirba kaip Biuro vadovė. Ji rūpinasi, kad visi nariai būtų informuoti apie susirinkimus, užtikrina dokumentų tvarką, prižiūri atstovybės infrastruktūrą. Abiejų merginų patirtis rodo, kad Studentų atstovybė yra puiki terpė tiek asmeniniam, tiek profesiniam tobulėjimui.
Kaip atrodo Jūsų, kaip Studentų atstovybės nario, diena? Kaip spėjate veiklas suderinti su studijomis?
„Mano diena yra labai dinamiška ir įvairiapusiška. Pagrindinis dėmesys skiriamas įvairiems komitetų susirinkimams, individualiems pokalbiams ir narių susitikimams, kuriuose sprendžiame iškilusias problemas, aptariame naujausius projektus bei renginius. Nuolat bendraujame su komanda siekdami užtikrinti sklandų veiklos vykdymą. Atstovybei skiriu reikšmingą dalį savo laiko, siekiu maksimaliai įsitraukti į visus organizacijos aspektus“, – pasakoja Kauno kolegijos Studentų atstovybės prezidentė Ieva Miniauskaitė.
„Kiekviena diena Studentų atstovybėje yra intensyvi, kupina įvairių iššūkių. Savaitės eiga apima komitetų susirinkimus ir visuotinius narių susitikimus, kuriuose aptariame svarbiausius klausimus, priimame sprendimus. Kiekvienas narys prisideda pagal savo galimybes, tačiau aš asmeniškai prisidedu kasdien, rūpindamasi dokumentų tvarkymu ir atstovybės infrastruktūros priežiūra. Atstovybės veiklą nėra sunku derinti su studijomis, nes sugebu tinkamai paskirstyti laiką darbams, studijoms ir laisvalaikiui, aišku kartais to laiko pritrūksta, bet tada tenka ieškoti išeičių“, – teigia Viltė Martinavičiūtė.
Kokią naudą studentams teikia dalyvavimas Studentų atstovybės veikloje?
Pirma, tai puiki galimybė susirasti naujų draugų ir kurti glaudžius ryšius. Studentų atstovybė tampa tarsi antra šeima, kuri padeda tiek akademiniame gyvenime, tiek asmeniniame. Būdamas studentiškame judėjime, supranti, kad sėkmė priklauso nuo bendruomenės, o ne tik nuo individualių pasiekimų.
Aktyviai įsitraukęs į veiklą Studentų atstovybėje, įgyji tiek minkštųjų, tiek kietųjų įgūdžių. Viešasis kalbėjimas, komandos valdymas, laiko planavimas – šie gebėjimai ne tik praturtina tavo akademinę patirtį, bet ir suteikia vertingų žinių gyvenime. Studentų atstovybė suteikia galimybę siekti didesnių tikslų, nei galėjai įsivaizduoti.
Be to, Studentų atstovybė organizuoja įvairius mokymus, tiek vidinius, tiek išorinius su kitomis atstovybėmis, kas leidžia nuolat tobulėti. Skirdamas laiką atstovybės veiklai prisidedi prie studentų bendruomenės gerovės, geresnės studijų kokybės siekimo.
Kokie yra svarbiausi Studentų atstovybės renginiai ir ko derėtų nepraleisti naujiems studentams?
Kauno kolegijos Studentų atstovybė kasmet organizuoja daugybę įvairių renginių, skirtų tiek studentų bendruomenės stiprinimui, tiek asmeninių ir profesinių įgūdžių tobulinimui. Štai keletas svarbiausių renginių, vykstančių kiekvienais metais:
- Pirmakursių stovykla – tai 2-3 dienų trukmės stovykla, kurios metu nauji studentai turi galimybę susipažinti tiek tarpusavyje, tiek su Studentų atstovybės nariais. Dalyviai, susiskirstę komandomis, atlieka užduotis, padedančias tobulinti minkštuosius įgūdžius.
- Pirmas balius – klubinis renginys, skirtas atsipalaidavimui prieš prasidedant mokslo metams. Šio renginio metu studentai gali mėgautis koncertais, susipažinti su naujais žmonėmis ir tiesiog gerai praleisti laiką.
- Pirmakursių krikštynos – vienos dienos šventė, kurioje dalyvauja tik pirmakursiai. Renginio metu jie patiria įvairius iššūkius, po kurių tampa oficialiais Kauno kolegijos studentais, o jų „fux’o“ statusas pereina į „tikrojo“ studento.
- Mokytojų diena – tai ypatinga diena, kai Studentų atstovybės nariai ir studentai sveikina dėstytojus.
- Rudens akademija – trijų dienų mokymai būsimiems Studentų atstovybės nariams. Šių mokymų metu naujokai susipažįsta su atstovybės, fakultetų ir komitetų veikla, o praktinių užsiėmimų metu įgytas žinias pritaiko simuliacijose.
- Holly Jolly – tai kalėdinių renginių ciklas, skirtas visai Kauno kolegijos bendruomenei: studentams, dėstytojams, administracijos ir kitiems darbuotojams. Šventinė iniciatyva, kuri suvienija bendruomenę prieš didžiąsias metų šventes.
- Valentinas NE vienas – klubinis renginys, skirtas Valentino dienos proga. Jame studentai gali dalyvauti įvairiose veiklose, klausytis atlikėjų pasirodymų ir praleisti malonų vakarą kartu su kolegomis.
- Kauno kolegijos dienos – keturių renginių ciklas, skirtas stiprinti kolegijos bendruomeniškumą. Šių renginių metu vykdomos įvairios veiklos, skirtos visiems kolegijos nariams.
Šie renginiai ne tik suteikia galimybę studentams smagiai praleisti laiką, bet kartu kuria vieningą, draugišką bendruomenę, kuri skatina studentus aktyviai dalyvauti kolegijos gyvenime.
Ar galite pasidalinti sėkmės istorijomis iš ankstesnių metų, kai studentai, įsitraukę į atstovybės veiklą, pasiekė asmeninių ar profesinių tikslų?
Daugelis mūsų buvusių narių įgyvendino savo tikslus. Keli alumnai šiuo metu dirba Kauno kolegijoje, kiti – TV3 televizijoje, „Žalgirio“ arenoje, įkūrė nuosavus verslus, aktyviai dalyvauja socialiniuose tinkluose ar valdo tarptautines įmones. Nariai dar studijų metu turėjo galimybę išbandyti save įvairiose srityse, o sukaupta patirtis ir įgūdžiai padėjo jiems pasilikti bei sėkmingai dirbti tose srityse.
Kokie yra Jūsų patarimai pirmakursiams, kurie svarsto apie prisijungimą prie Studentų atstovybės, bet galbūt dar nėra tikri dėl savo sprendimo?
- Nepamirškite studentauti – studijos yra puiki proga ne tik siekti akademinių rezultatų, bet ir atrasti naujų interesų bei iššūkių. Įsitraukite į studentų gyvenimą pilnai, dalyvaukite įvairiose veiklose, kurios padės jums augti kaip asmenybei.
- Priimkite visas galimybes – Studentų atstovybė ir kitos organizacijos dažnai siūlo unikalių galimybių, kurios gali praturtinti jūsų studijų patirtį.
Studentui svarbu nepamiršti, kad jis yra studentas. Skirkite dėmesį ne tik studijoms, bet ir asmeniniam gyvenimui, įsitraukite į įvairias veiklas, susiraskite naujų draugų, užmegzkite naujus ryšius, kurių garantuojame prireiks ateityje. Nebijokite priimti naujų iššūkių, nes tai padės išeiti iš komforto zonos ir atrasti save. Kol galite – mėgaukitės ir semkitės naujų žinių
Kokie pirmieji žingsniai, kuriuos turėtų atlikti studentas, norintis tapti Studentų atstovybės dalimi?
- Užsiregistruoti į narių priėmimą.
- Ateiti į pokalbį (žinoma su gera nuotaika).
- Aktyviai dalyvauti mokymuose ir bendrose veiklose.
Įvykdžius šiuos žingsnius, tampate pilnaverčiu Studentų atstovybės nariu!
Komentarai