Naujienos

Tarptautinis Erasmus+ mokymų renginys Kauno kolegijos Alytaus fakultete: inovatyvus požiūris į minkštųjų įgūdžių ir skaitmeninių kompetencijų ugdymą

2024-12-12

  

2024 m. gruodžio 3–7 d. Kauno kolegijos Alytaus fakultete vyko tarptautinio Erasmus+ KA2 projekto „Digital Educational Platform for Soft Skills and Culture of Labour Markets“ /DEPS-Skills/ Nr. 2022-1-LT01-KA220-ADU-000085928 renginys-mokymai. Projektas, finansuojamas Europos Sąjungos, siekia kurti inovatyvius sprendimus, skatinančius minkštųjų įgūdžių ir skaitmeninių kompetencijų ugdymą, atsižvelgiant į šiuolaikinės darbo rinkos poreikius.

Šis interaktyvus renginys suvienijo dalyvius iš skirtingų šalių, suteikdamas galimybę gilintis į tokias temas kaip profesinė etika, laiko planavimas, karjeros valdymas, kūrybiškas problemų sprendimas ir emocinis sąmoningumas. Mokymuose buvo naudojama specialiai šiam projektui sukurta „DEPS-Skills“ Moodle platforma, praturtinta inovatyviais H5P žaidybiniais elementais, kurie pavertė mokymosi procesą patraukliu ir įtraukiančiu.

Teorinės žinios ir praktiniai užsiėmimai – subalansuotas derinys
Dalyviai mokėsi ne tik gyvai fakulteto auditorijose, bet ir virtualiai, naudodamiesi ZOOM platforma. Mokymų tikslas – suteikti teorinių žinių bei sudaryti sąlygas praktiškai jas pritaikyti. Naujai sukurti mokymo moduliai išsiskyrė aktualumu ir pritaikomumu realiose situacijose.

Viena iš svarbiausių renginio dalių buvo kritinio mąstymo sesija, kurią vedė Lenkijos ekspertai Dr. Kamil Zbroja ir Dr. Marta Boguszewska. Jie akcentavo kritinio mąstymo svarbą dirbtinio intelekto eroje, aptardami gebėjimo analizuoti informaciją ir priimti argumentuotus sprendimus reikšmę. Sesijos dalyviai ne tik gilinosi į teorines temas, bet ir aktyviai sprendė praktines užduotis, lavino argumentavimo bei problemų sprendimo įgūdžius.

Skaitmeniniai įrankiai ir mokymosi patirtis
Renginio metu dalyviai testavo skaitmeninius įrankius, susipažino su „H5P“ funkcionalumais bei dalijosi savo patirtimi. Aktyviai įgyvendinti praktiniai užsiėmimai padėjo stiprinti laiko valdymo, efektyvios komunikacijos, karjeros planavimo ir komandinio darbo įgūdžius tarpkultūrinėje aplinkoje.

Žingsnis į šiuolaikinės darbo rinkos poreikius atitinkančią ateitį
Kauno kolegijos dalyvavimas šiame projekte dar kartą pademonstravo institucijos siekį skatinti mokymosi visą gyvenimą plėtrą, diegti naujausias mokymo/-si praktikas bei kurti skaitmeninius sprendimus, kurie atitinka ne tik šiuolaikinės darbo rinkos, bet ir visuomenės poreikius.

Kauno kolegijos dalyvavimas iš dallies Europos Sąjungos finansuojamame Erasmus+ KA2 projekte „Digital Educational Platform for Soft Skills and Culture of Labour Markets“(DEPS-Skills), yra dar vienas žingsnis, parodantis institucijos siekį diegti naujausias mokymo/-si praktikas, skatinti mokymosi visą gyvenimą plėtrą ir kurti skaitmeninius sprendimus, pritaikytus šiuolaikinės darbo rinkos bei įvairios visuomenės poreikiams.

Šie mokymai – puikus pavyzdys, kaip tarptautinis bendradarbiavimas gali paskatinti novatoriškų švietimo sprendimų plėtrą ir ugdyti ateities specialistus, pasirengusius sėkmingai veikti globalioje darbo rinkoje.

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

four + 5 =

Kitos naujienos

Į viršų