Naujienos

Kalbų centras vykdo nemokamus lietuvių kalbos kursus Lietuvoje gyvenantiems Ukrainos piliečiams

2024-11-05

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centras įgyvendina šešių mėnesių trukmės projektą „Lietuvių kalbos mokymai nuo Rusijos agresijos karo prieš Ukrainą pasitraukusiems Ukrainos pabėgėliams“, kurio metu Kaune, Kėdainiuose, Alytuje ir Jurbarke gyvenantys Ukrainos piliečiai turi galimybę nemokamai mokytis lietuvių kalbos A1, A2 ir B1 lygius bei lietuvių gestų kalbą. Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų dvišalio bendradarbiavimo fondo lėšomis.

Susidomėjimas lietuvių kalba viršijo lūkesčius

Kalbų centro vadovė Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Kalbų centro vadovė Ieva Brazauskaitė-Zubavičienė džiaugiasi, kad susidomėjimas kursais gerokai viršijo lūkesčius. „Rengdama paraišką nerimavau ar pavyks surinkti 70 asmenų, tačiau jau po pirmojo etapo šį skaičių viršijame dvigubai. Jei ir pavasarį bus tokios tendencijos, tuomet dalyvių skaičius perkops ir 250 asmenų“, – dalinasi I. Brazauskaitė-Zubavičienė.

Jos teigimu, labai pasiteisino sprendimas kursus pasiūlyti ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesniuose miesteliuose gyvenantiems Ukrainos pabėgėliams. Jurbarke rudens etape yra 20 dalyvių, Kėdainiuose ir Alytuje – po 45, nors buvo planuota po 15 asmenų kiekviename mieste. Beveik visi dalyviai išreiškė norą mokytis kontaktiniu būdu, nors lektoriai buvo pasiruošę, esant poreikiui, kursus vesti ir nuotoliu.

„Mokant šalies, kurioje gyveni kalbą arba jos pradmenis yra kur kas lengviau adaptuotis, rasti darbą, suprasti mūsų kultūrą, valdymo sistemą. Manau, taip yra rodoma pagarba mūsų šaliai, mūsų kultūrai ir mūsų kalbai. Turime ir mokyklinio amžiaus vaikų. Jiems šie kursai padeda labiau įsitraukti į mokymo procesą mokyklose, o vaikai yra labai imlūs ir kalbą išmoksta daug greičiau ir lengviau“, – apie kursų kuriamą naudą dalinasi prie projekto įgyvendinimo prisidedanti I. Brazauskaitė-Zubavičienė.

Mokymų programoje – sociokultūrinė veikla

Siekiant stiprinti socialinę integraciją kursų dalyviai turės galimybę mokytis ne tik įprastose auditorijose, bet ir įvairiose edukacijose, skirtingų Lietuvos regionų pažintiniuose vizituose. Pasak Kalbų centro vadovės, projektu stengiamasi dalyvius edukuoti visapusiškai: toks mokymosi modelis yra efektyvus būdas sklandžiai integruoti užsieniečius. Be to, šie kursai – puiki galimybė susitikti Lietuvoje gyvenantiems ukrainiečiams.

„Suaugusiems didesnės galimybės įsidarbinti, būti konkurencingesniais darbo rinkoje. Lengviau adaptuotis įvairiose kasdienėse situacijose, pavyzdžiui, lengviau komunikuoti su gydytoju, parduotuvėje, maitinimo įstaigose. Mokiniams – aukštesni mokymosi pasiekimų rezultatai, lengvesnės studijos aukštosiose mokyklose, o vėliau ir geresnės įsidarbinimo galimybės“, – atsiveriančiomis galimybėmis kursų dalyviams dalinasi I. Brazauskaitė-Zubavičienė.

Kalbų centro vadovė pastebi, kad itin retas, bet didžiulę vertę turintis atvejis – lietuvių gestų kalbos kursai. Kauno kolegijai bendradarbiaujant su Kauno kurčiųjų centru, kurtieji ir neprigirdintys ukrainiečiai, gyvenantys Kaune, turi galimybę mokytis lietuvių gestų kalbos.

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

19 + 5 =

Kitos naujienos

Į viršų