Naujienos

Švietimo mainų paramos fondo spaudos konferencija ir paskaita apie migraciją

2015-12-15

Gruodžio 11 d. Alytaus kolegijoje įvyko Švietimo mainų paramos fondo surengta spaudos konferencija, skirta itin aktualiai migracijos temai.

Lietuvoje šiuo metu studijuoja 4562 užsienio studentai, 63 iš jų Alytaus kolegijoje. Tai migrantai, kurie laikinai pasirinko gyventi mūsų šalyje. Lietuvai ruošiantis priimti kitokio tipo migrantus, buvo diskutuojama apie tuos, kurie čia studijuoja ir gyvena jau ne vienerius metus.  Kaip gyventi su skirtingų kultūrų atstovais, kaip palengvinti jų integraciją, o mūsų adaptaciją, kaip suprasti naudą visuomenei? Alytus, lyginant su didžiaisiais Lietuvos miestais, turi palygti nemažą skaičių užsienio studentų, ir ne tik iš ES šalių. Diskusijoje apie mūsų atvejį dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Tautvydas Tamulevičius,  Švietimo mainų paramos fondo direktorė D. Šutinytė, Alytaus kolegijos direktorė D. Remeikienė, ISM universiteto ekonomikos ir politikos dėstytoja  dr. Eglė Verseckaitė (Grzeskowiak),  Alytaus kolegijos Verslo vadybos studijų programos studentas, Nigerijos Federacinės Respublikos pilietis Andrew Abimbola Ayorinde Taiwo.

Po spaudos konferencijos atvirą paskaitą visuomenei „Migracija: priežastys, pasekmės, klausimai“ vedė ISM universiteto ekonomikos ir politikos
dėstytoja  dr. Eglė Verseckaitė (Grzeskowiak).

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

Kitos naujienos

Į viršų