Naujienos

Skiriamos kompensacijos bazinius karinius mokymus baigusiems asmenims

2015-01-07

Aukštųjų mokyklų absolventai, po 2011 m. rugsėjo 1 d. baigę bazinius karinius mokymus, kviečiami teikti elektroninius prašymus už studijas sumokėtos kainos dalies kompensacijai skirti.

Prašymai priimami nuo 2015 m. sausio 5 d. iki vasario 10 d. imtinai.

Kompensacijas gali gauti asmenys, kurie bazinius karinius mokymus baigė po studijų, bet ne vėliau kaip praėjus trejiems metams nuo studijų pabaigos. Prašymo forma ir informacija, kaip pateikti prašymą, yra paskelbta čia https://www.vsf.lt/lt/karo-tarnybos-kompensavimas.​

Pateikus elektroninį prašymą, fondui taip pat reikia pristatyti asmens dokumentą, diplomą ir dokumentą, patvirtinantį bazinių karinių mokymų baigimą. Siunčiant šių dokumentų kopijas paštu, jos turi būti patvirtintos teisės aktų nustatyta tvarka.

Bazinius karinius mokymus baigusiems asmenims kompensuojama ne daugiau kaip 50 procentų faktiškai sumokėtos studijų kainos, ne didesnės kaip norminė studijų kaina. Asmenims, kurie studijuodami dėl kainos dalies kompensavimo nesikreipė, yra kompensuojama už visas studijas sumokėtos kainos dalis. Absolventams, kurie studijų metu kreipėsi dėl kompensacijos, po studijų baigimo kompensuojama likusi kainos dalis.

Už studijas sumokėtos kainos dalis yra kompensuojama tiems, kurie aukštojoje mokykloje baigė pirmosios, antrosios pakopos arba vientisųjų studijų programas. Kompensacija skiriama tik pirmą kartą aukštojoje mokykloje studijavusiems asmenims.

Asmenims, kurie privalomąją pradinę karo tarnybą atliko ar bazinius karinius mokymus baigė studijų metu, tačiau į aukštąsias mokyklas buvo priimti iki Mokslo ir studijų įstatymo įsigaliojimo (iki 2009 m. gegužės 12 d.), už studijas sumokėtos kainos dalis kompensuojama pabaigus studijas. Kompensuojama ne daugiau kaip 50 procentų faktiškai sumokėtos studijų kainos, ne didesnės kaip norminė tos studijų krypties studijų kaina, patvirtinta tais kalendoriniais metais, kuriais atliko privalomąją pradinę karo tarnybą ar baigė bazinius karinius mokymus.

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

Kitos naujienos

Į viršų