Renginiai

STEAM atviros prieigos centrų tinklo ir Alytaus STEAM atviros prieigos centro veiklos pradžios renginys

2021-10-12

Alytus, Studentų . 17

2021-10-27 - 10:00

Siekiant ugdyti mo­ki­nių gam­tos moks­lų, matematinį, tech­no­lo­gi­nį ir in­ži­ne­ri­nį raš­tin­gu­mą, nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvoje startuoja STEAM atviros prieigos centrų tinklas, apimantis regioninius centrus Aly­tu­je, Tel­šiuo­se, Ma­ri­jam­po­lė­je, Pa­ne­vė­žy­je, Šiau­liuo­se, Tau­ra­gė­je, Ute­no­je bei metodinius centrus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Pagrindinės Centrų tinklo veiklos orientuotos į mokinių kaip ateities STEAM mokslų sričių tyrėjų ugdymą, jų pasiekimų ir praktinių gebėjimų gerinimą STEAM mokslų srityse. Veiklomis taip pat siekiama skatinti mokinių bei visuomenės domėjimąsi STEAM mokslų naujausiais išradimais, su jais susijusių pramonės šakų pasiekimais, vystymo galimybėmis Lietuvoje ir pasaulyje, tobulinti mokytojų kompetencijas STEAM mokslų srityse.

Džiaugiamės, kad regioninis centras Alytuje atidaromas Alytaus kolegijoje (Studentų g. 17). Alytaus STEAM atviros prieigos centras  – Alytaus kolegijos padalinys, kuriame mokiniai galės praktiškai susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, savarankiškai eksperimentuoti ir kurti. Ypatingas dėmesys bus skiriamas iniciatyvumo, verslumo ir lyderystės ugdymui. Čia nuo darželio iki universiteto bus formuojama nauja inovacijų kultūra, populiarinamas mokslas, auginami būsimieji tyrėjai. STEAM centre taip pat bus sudaromos galimybės tobulinti kvalifikaciją regiono mokytojams, o visuomenė galės susipažinti su moksliniais tyrimais ir inovacijomis.

Alytaus STEAM atviros prieigos centre yra įrengtos 4 modernios laboratorijos: biologijos ir chemijos, fizikos ir inžinerijos, IT/robotikos bei specializuota, atitinkanti regiono poreikius, Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo ir įrengta skaitmeninė FabLab erdvė.

Maloniai kviečiame į Alytaus STEAM atviros prieigos centro atidarymo renginį, kuris vyks 2021 m. spalio 27 d. 10 val., Alytaus kolegijos aktų salėje (Studentų g. 17).

Registracija vyksta el.paštu edita.klimaviciute@akolegija.lt, detalesnė informacija tel. nr. 8 614 58 607.

Oficialioji renginio dalis bus tiesiogiai transliuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „YouTube“ kanalu: https://www.youtube.com/watch?v=a80MwjLASU8

Maloniai laukiame atvykstant ir prašome laikytis visų tą dieną nustatytų saugumo reikalavimų.
P. S. Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti patalpinti viešai prieinamose vietose: socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje.

Komentarai

Kitos naujienos

Į viršų