Naujienos

Pasirašytas pirmasis susitarimas dėl STEAM centro mokiniams steigimo

2016-08-24

2016 m. rugpjūčio 23 d. Alytaus miesto savivaldybėje pasirašytas pirmasis susitarimas dėl dalyvavimo kuriant ir koordinuojant STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – centrą. Susitarimą pasirašė Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ir Alytaus kolegijos, kurios patalpose (Studentų g. 17, Alytus) ir bus įkurtas STEAM centras, direktorė doc. Danutė Remeikienė.

Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva iš viso Lietuvoje bus įsteigta dešimt tokių centrų – kiekviename regione. Juose mokiniai galės ne tik susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais, naujausiomis technologijomis, atradimais, bet ir patys atlikti mokslinius eksperimentus, tyrimus, laboratorinius, projektinius, brandos darbus.

„STEAM centrai sudarys galimybes mokiniams iš arti susipažinti su „kietaisiais“ mokslais, padės gerinti jų pasiekimus šių mokslų srityse, pasirengti būsimoms studijoms ir tolimesnei karjerai, – sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė. – Mūsų tikslas – nuo darželio iki studijų formuoti inovacijų kultūrą, auginti būsimus tyrėjus, STEAM mokslo sričių inovacijų kūrėjus ir diegėjus.“

Kiekviename STEAM centrų veiks keturios laboratorijos: viena – biologijos ir chemijos, antra  ̶  fizikos ir inžinerijos, trečia  ̶  robotikos ir informacinių technologijų, o ketvirta – specializuota, atliepianti konkrečios teritorijos specifiką.

 

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

3 × three =

Kitos naujienos

Į viršų