Patarimai

Baigus studijas arba dar studijuojant ne vienas studentas dažnai susiduria su klausimu, kokią vietą jis galėtų užimti darbo rinkoje. Dažnas studentas nori greitai ir sėkmingai pasiekti karjeros aukštumų. Tačiau karjeros reikia siekti nuosekliai ir planingai, o pirmasis žingsnis įsitvirtinant pageidaujamoje darbo vietoje – tvarkingas ir geras CV bei motyvacinis laiškas.

Kaip rašyti CV:

Norėdami gauti trokštamą darbą, turime mokėti tinkamai save pristatyti galimam darbdaviui. Vienas plačiausiai naudojamų būdų tai padaryti – gyvenimo aprašymas, arba “CV”. Gyvenimo aprašymo (CV) parengimas – labai svarbus žingsnis darbo paieškoje. Pagal Jūsų CV darbdavys susidaro pirmą įspūdį apie pretendentą į darbą. Darbdaviai gauna daug gyvenimo aprašymų, todėl labai svarbu pateikti save kaip įdomų, patrauklų darbdaviui žmogų. Tvarkingas CV taip pat garantuoja, kad darbdavys iš karto neišmes į šiukšlių dėžę Jūsų gyvenimo aprašymo. Taip pat yra svarbu kokią ir kaip pateiksite informaciją apie save gyvenimo aprašyme, todėl reikėtų žinoti, kokią informaciją tikslingiausia įrašyti.
Galima išskirti šias pagrindines gyvenimo aprašymo dalis:

 • asmeniniai duomenys: vardas, pavardė; gimimo data (nebūtina); adresas; telefonas, el. paštas (solidžiau atrodys el.pašto adresas, sudarytas iš Jūsų vardo ir pavardės (pvz. v.pavardė@pastas.lt), o ne bereikšmis juokingas ar sudėtingas (mikepukuotukas@bamba.lt).
 • išsilavinimas ir kvalifikacija: įrašomos mokymo įstaigos, kuriose įgytos profesinės kvalifikacijos, nurodant studijų ir mokymo programas bei profesinių kvalifikacijų pavadinimus bei diplomų įgijimo datas pradedant paskutiniuoju. Rašyti apie vidurinės mokyklos baigimą nereikia.
 • darbo patirtis: darbo patirtis aprašoma pradedant nuo dabarties ir baigiant praeitimi. Reikia nurodyti darbo vietas, pareigas, kokius darbus atlikote bei ko pasiekėte.
 • įgūdžiai: čia rašoma apie tokius sugebėjimus, kaip užsienio kalbų mokėjimas, jų mokėjimo lygis; darbo kompiuteriu patirtis, įvardinant konkrečias programas; vairavimo teisių turėjimas ir pan.
 • kita informacija: galite nurodyti, jeigu esate dalyvavę, svarbiausias ir reikšmingiausias konferencijas, seminarus, kursus, projektus ar kitus renginius, kuriuose įgijote žinių bei patirties, kurie galėtų sudominti darbdavį, nurodydami renginio pavadinimą bei datą.
 • rekomendacijos (nėra būtinos, nurodomos jeigu reikalauja darbdavys): paprastai rekomendacijos pateikiamos iš ne daugiau kaip dviejų buvusių darboviečių. Jeigu Jūs dar tik pradedate darbinę veiklą – rekomendacija gali būti iš mokymo įstaigos.

Turite klausimų dėl gyvenimo aprašymo rengimo? Kviečiame užsukti į Karjeros centrą konsultacijai. 


Motyvacinis laiškas (lydintis laiškas) skirtas parodyti Jūsų motyvaciją, norą dirbti tam tikrą darbą. Motyvaciniame laiške aprašomos Jūsų asmeninės savybės, patirtis, noras. Tai leis darbdaviui susidaryti pirmąjį įspūdį apie Jus. Šiuo laišku turite įtikinti darbdavį, jog esate geriausias iš kandidatų.
Prieš rašydami susipažinkite su įmonės veikla, siūlomomis pareigomis. Nurodykite aiškiai į kokias pareigas pretenduojate ir kodėl čia norėtumėte dirbti. Parodykite, kad esate patikimas, pastovus ir darbštus darbuotojas.
Jokiu būdu nedarykite gramatinių klaidų, nes tai bus didelis minusas darbdavio akimis. Nepersistenkite rašydami savo privalumus, jie turi būti realūs. Motyvacinį laišką siųskite kartu su CV, net jei jo ir neprašo.

Reikia patarimo dėl motyvacinio laiško? Kviečiame užsukti į Karjeros centrą konsultacijai. 


Dar nežinai, koks darbas Tau būtų įdomus, ar kokioje srityje turi daugiausiai kompetencijų? Kviečiame išspręsti keletą testų, kurie, galbūt, padės apsispręsti.

Siūlome atlikti:

Tinkamumo darbui testai

Profesijos testai

Mobilumo kompetencijų kompasas

Asmenybės tipas pagal MBTI (Myers-Briggs Type Indicator) – tai psichometrinis instrumentas, skirtas žmonių psichologinėms nuostatoms, susijusioms su jų pasaulio suvokimu bei sprendimų priėmimu, nustatyti.


PROJEKTAS “INOVATYVŪS KARJEROS KONSULTAVIMO MODELIAI – SĖKMINGOS INTEGRACIJOS Į DARBO RINKĄ SKATINIMO PRIEMONĖ”

Projekto koordinatorius Socialinių mokslų kolegija
Projekto trukmė 2006 m. gegužės 1d. – 2007 m. gruodžio 31 d.

Trumpas projekto aprašymas
Žinių ekonomikos sąlygomis karjeros konsultavimas tampa svarbia priemone, padedančia žmonėms priimti profesinio tobulėjimo sprendimus, ugdančia universaliuosius veiklos ir socialinius gebėjimus bei skatinančia žmogų mokytis visą gyvenimą. Ypač svarbus vaidmuo šiuolaikiniame karjeros konsultavime tenka informacinių technologijų panaudojimui, nes jos daro karjeros konsultavimą ne tik patrauklesnį, bet ir prieinamesnį toms visuomenės grupėms, kurios neturi galimybių susitikti su konsultantu tiesiogiai.
Šiuo projektu buvo siekiama sukurti metodinius pagrindus inovatyvių karjeros konsultavimo modelių kūrimui bei įdiegti internetinę karjeros konsultavimo sistemą. Taip pat kelti karjeros konsultantų dalykines kompetencijas, vykdyti sklaidos renginius. Projektu siekiama inkorporuoti svarbiausius šiandieninio karjeros konsultavimo inovatyvumo aspektus – naujų informacinių technologijų panaudojimą ir tarpkultūrinės dimensijos pritaikymą. Projekto vykdymo koncepcija remsis pažangios užsienio šalių patirties perėmimu, pilotinių Leonardo da Vinči programos projektų produktų adaptavimu.

Tiesioginiai projekto pasiekimai:

 • Parengtos metodinės rekomendacijos Karjeros konsultavimas internete
 • Parengtos metodinės rekomendacijos Karjeros konsultavimas tarpkultūrinėje erdvėje
 • Išleistas metodinis leidinys “Inovatyvūs karjeros konsultavimo modeliai-1”
 • “Inovatyvūs karjeros konsultavimo modeliai-2”
 • Sukurta 10 interaktyvių karjeros konsultavimo priemonių