Naujienos

AUKŠTOJO MOKSLO DIPLOMAIS DŽIAUGIASI 12-OJI ALYTAUS KOLEGIJOS ABSOLVENTŲ LAIDA

2014-06-12

2014 m. birželio 12 d. Alytaus kolegija prisipildė šventinės nuotaikos, pakilių jausmų ir švytinčių veidų. Alytaus kolegijoje jubiliejinei 50-ajai šios institucijos ir 12-ajai Alytaus aukštosios mokyklos laidai buvo įteikta per du šimtus aukštojo mokslo diplomų. Iš jų 13 absolventų gavo diplomą su pagyrimu. Tai unikali šventė, dažnam įvykstanti tik vieną kartą gyvenime. Visos absolventą puošiančios regalijos ir ceremoniją lydinčios tradicijos – studentų himnas „Gaudeamus“, iškilmingi sveikinimai, mantijos, diplomo įteikimas, studentiškų kepurių metimas į orą, artimųjų sveikinimai – įprasmina kelerių metų bendrą dėstytojų ir studentų darbą, atskleidžia ir išreiškia mokančiųjų bei besimokančiųjų bičiulystės prasmę.
Studijų metai Alytaus kolegijoje subrandino gausų išsilavinusių specialistų derlių, kuris aktualizuoja ir reprezentuoja aukštosios mokyklos misiją. Iš viso šioje mokymo įstaigoje jau parengta 21 730 specialistų, o nuo 2000 metų, kai šiai institucijai buvo suteiktas pastovios aukštosios mokyklos statusas, išleisti 4079 diplomuoti aukštojo mokslo specialistai. Alytaus kolegijos absolventai didžiuojasi, kad jų diplomas yra pripažįstamas ne tik Lietuvoje, o ir užsienyje. Kolegijos tarptautinį diplomo pripažinimą liudija institucijos tarptautinė akreditacija maksimaliam laikotarpiui, aukšti visų studijų programų tarptautinių ekspertų įvertinimai, Europos komisijos suteikta Diplomo priedėlio etiketė ir kiti svarbūs pripažinimai.
Šie puikūs įvertinimai patvirtina, kad Alytaus kolegijos prioritetais ir toliau išlieka studijų tarptautiškumas, paklausios studijų programos, orientuotos ne tik į Lietuvos, o ir į užsienio darbo rinką. Galimybę vykdyti kokybiškas ir perspektyvias studijas suteikia rezultatyvus bendradarbiavimas su socialiniais partneriais: daugiau kaip 150 tarptautinio ir Lietuvos kapitalo įmonių noriai priėmė studentus atlikti praktikos, o vėliau ir įdarbinti savo įmonėse vertingų diplomuotų specialistų. „Šiandien drąsiai galime teigti, kad verslo atstovai pastebi Alytaus kolegijos studentus ir įdarbina dar studijų metais. Glaudžiai bendradarbiaudami su įmonių vadovais, žinome, kad šiandien ieškoma darbuotojų, kurių įžvalga, gebėjimas dirbti greitai ir kokybiškai, komunikuoti užsienio kalbomis, padeda kurti įmonės pridėtinę vertę. Taigi diplomas įteikiamas studentui, tačiau jo pasiekimai svarbūs visam miestui, mąstant globaliau – visai šaliai ir pasauliui“ – teigia Alytaus kolegijos direktorė doc. Danutė Remeikienė.
Alytaus kolegijos studentams yra daug galimybių įgyti aukščiausios kokybės ir atitinkančias tarptautinius standartus kompetencijas. Kolegija, kaip partnerine institucija, pasitiki ir vertina užsienio aukštosios mokyklos, todėl absolventams dėstė atvykstantys užsienio valstybių mokslo ir studijų institucijų dėstytojai bei mokslo darbuotojai iš Norvegijos, Estijos, Ispanijos, Danijos, JAV ir kitų šalių. 12-osios laidos absolventai aktyviai dalyvavo studentų mobilume ir buvo išvykę ilgalaikėms studijoms bei praktikoms Europos šalių aukštosiose mokyklose bei verslo įmonėse pagal Erasmus+ studentų mobilumo programą. Ypač puikių rezultatų pasiekė Portugalijos, Airijos, Maltos bei kitų šalių universitetuose ir verslo įmonėse. Šiandieniniai absolventai, vadovaujami dėstytojų gausiai skaitė mokslinius pranešimus tarptautinėse ir respublikinėse mokslinėse praktinėse konferencijose, atstovavo kolegijai tarptautinėse bei respublikinėse mugėse, parodose, sportiniuose renginiuose, vykdė laimėtus projektus ir marketingo tyrimus, reikalingus miestui, rajonui bei regionui; aktyviai dalyvavo miesto, įstaigų ir įmonių oficialiuose renginiuose. Alytaus kolegijos studentų atstovybė organizavo įspūdingus studentiškus renginius, t.y. fuksų krikštynas, didžiąsias studentų cementuotes, tarptautines studentų dienas, automobilių paradus, sporto šventes, Lietuvos kolegijų šauniausių studentų konkursus, studentiškus helovynus, boulingo varžybas, automobilių žiemos slalomus ir eilę kitų. Alytaus kolegijos studentai buvo matomi Alytaus miesto gyvenime.
Pasveikinti baigusiųjų ir pasidžiaugti svarbiu jų gyvenimo etapu tądien atvyko gausus būrys aukštajai mokyklai ir absolventams svarbių žmonių: LR Seimo narys, Alytaus kolegijos Garbės daktaras Julius Sabatauskas, Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas, Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, Alytaus kolegijos Tarybos pirmininkas Algirdas Beitnaras, LR Seimo nario Kęstučio Daukšio padėjėja Sonata Buzaitienė, Alytaus regiono buhalterių asociacijos prezidentė Danutė Černyševienė, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Alytaus filialo direktorius Romualdas Ambroževičius, Valstybinių kvalifikavimo komisijų pirmininkai, kolegijos socialiniai partneriai, įmonių vadovai, šeimos nariai, draugai. Tai rodo, Alytaus kolegijos absolventų pripažinimą visuomenėje.
Absolventai, kalbėdami apie savo Alma Mater, negailėjo gerų žodžių kolegijos vadovams, talentingiems dėstytojams, džiaugėsi įgytomis kompetencijomis ir puikiais bičiuliškais ryšiais su akademinę ir kultūrinę veiklą puoselėjančiomis asmenybėmis. „Dėstytojai buvo išmintingi draugai, gebantys inspiruoti mūsų ego, pažadinti smalsumą, atverti kūrybiškumą, įkvėpti drąsos ir žavėjimosi pasirinkta profesija“ – pabrėžė diplomuoti specialistai. Absolventai džiaugėsi puikiomis studijų sąlygomis praėjusiais metais įkurtame Regioniniame technologijų centre, kur atliko mokslo taikomuosius tyrimus, įgijo ir tobulino mokslines bei profesines kompetencijas. Absolventus žavi jų kūrybinei saviraiškai ugdyti įdiegtos lazerinės technologijos, dalis jų su entuziazmu rengė kūrybinius produktus, lazerių pagalba. „Studentas Alytaus kolegijoje yra neįkainojama vertybė. Visas dėmesys sutelkiamas į tai, kad studentai gautų šiuolaikiškų žinių ir praktinių įgūdžių, lengvai pritaikomų darbo rinkoje, kad dar studijuodami galėtų užsitikrinti sėkmingą savo karjerą. Darbštus ir kūrybingas studentas didžiąja dalimi įtakoja visų aukštosios mokyklos procesų kokybę“, – įsitikinusi kolegijos direktorė doc. Danutė Remeikienė.
Jeigu ir Jūs svajojate apie kokybiškas ir perspektyvias studijas, įdomias paskaitas, puikias gyvenimo sąlygas studentų motelyje, turtingą kultūrinį ir sportinį gyvenimą – tapkite Alytaus kolegijos studentais. Alytaus kolegijoje Jūsų laukia kūrybingas akademinis personalas, modernios laboratorijos, turtingi ir novatoriški studijų centrai, įdomūs tarptautiniai projektai, bendramoksliai ne tik iš Lietuvos, o ir iš užsienio valstybių bei turiningas ir aktyvus laisvalaikis. Alytaus kolegijos siekis – veiklūs ir iniciatyvūs studentai, aktyviai kuriantys savo karjerą, dabartį ir ateitį.
Edita Klimavičiūtė
Karjeros ir ryšių su visuomene centro vedėja

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

Kitos naujienos

Į viršų