Naujienos

Alytaus kolegijos studentai pasirengę tapti sėkmingais verslininkais

2014-05-28

VšĮ Lietuvos inovacijų centras kartu su partneriais jau antri metai vykdo projektą „Inostartas“, kurio tikslas – stiprinti Lietuvos studentų verslumo ir praktinius įgūdžius žiniomis grįsto verslo plėtojimo srityje. Projekte dalyvauja devynios Lietuvos aukštojo mokslo institucijos, jų tarpe ir Alytaus kolegijos studentai bei dėstytojai. Projekto metu, studentai išklausę teorinių žinių programos kursą, jas pritaikė praktiniuose užsiėmimuose bei atliekant praktikas įmonėse, dalyvaujant stažuotėse, rengiant verslo planus, kursinius darbus ir pan.
Kokią naudą, žinias, patirtį davė šis projektas, apie tai kalbuosi su abiejų idėjų autoriais – Edgaru Padegimu ir Evelina Paulauskaite, kurie ne tik aktyviai dalyvavo šiame projekte, bet kaip vieni iš inovatyviausių idėjų autoriai laimėjo stažuotes į Vokietiją.
Kaip vertinate „Inostartas“ projektą?
Edgaras. Šis projektas buvo itin įdomus ir naudingas, jeigu turėčiau galimybę viską pakartočiau dar kartą. Informacija projekte buvo pateikta aiški ir įdomi, su puikia vaizdine medžiaga ir įvairiais pavyzdžiais. Mentoriai, lektoriai atliko savo darbą tinkamai, taip pat ir mokymai bei praktiniai užsiėmimai buvo puikiai suorganizuoti. Projekto metu visi studentai buvo įtraukti į veiklą ir visiems buvo duota galimybė išreikšti savo nuomonę. Manau šis projektas yra itin įdomus ir reikalingas studentams, aš jį vertinu tiktai teigiamai.
Evelina. Šį projektą vertinu labai gerai, nes į projektą iš organizatorių pusės buvo žiūrėta labai rimtai ir kiekvieni vykę mokymai būdavo kupini naujų žinių ir praktinių užduočių.
Kokių žinių įgijote?
Edgaras. Gavau informacijos apie verslus, išgirdau jų sėkmės istorijas, kas pradedantiesiems verslininkams suteikdavo stiprybės sunkiais momentais, kodėl vienu metu sekdavosi, o kitu ne. Projekto dėka tapau drąsesnis – galėdavau pasisakyti pirmas, būti atsakingu komandoje, nes supratau, kad nereikia bijoti išreikšti iniciatyvą, ginti savo nuomonę. Įvairių komandinių žaidimų metu suvokiau, kad visai gerai sekasi vadovauti komandai. Šis projektas man padėjo suvokti jog už savo ateitį esu atsakingas pats ir pastūmėjo imtis ryžtingų veiksmų veikti, galvoti, kurti, siekiant savo tikslų.
Evelina. Įgijau tikrai labai daug teorinių ir praktinių žinių. Kiekvienuose mokymuose buvo gausu teorinių žinių, kurios skatina žmogaus verslumą ir padeda apskritai suvokti kas tai yra, kokiais savybes žmogus turi turėti ir pan. Taip pat šio projekto dėka išmokau kūrybiškiau žvelgti į aplinką ir įgijau drąsos kalbėti prieš auditoriją.
Stažuotė Vokietijoje. Kuo ji Jums buvo naudinga? Kokios patirties įgijote?
Edgaras. Labiausiai norėčiau akcentuoti, tai, kaip verslo idėją vertina pats autorius ir aplinkiniai. Lietuviai dažniausia nekalba apie savo verslo idėjas, bijodami, kad jas gali „nuplagijuoti“ ir dažnai jas įgyvendinami susiduria su daugeliu kliūčių.
Stažuojantis Vokietijoje suvokiau, kad ten kuo daugiau žmonių žino apie tavo idėją tuo yra geriau, nes visada sulauksi atsiliepimų bei patarimų ir pagalbos kaip realizuoti šią idėją. Mums nuvykusiems į stažuotę buvo nuostaba, kai mūsų paprašė pristatyti savo idėjas. Pasirodo Vokietijoje tai natūralus procesas ir kuo daugiau žmonių žino apie tavo idėją, tuo yra lengviau ją įgyvendinti.
Stažuotės metu taip pat pavyko pamatyti kaip pirmus žingsnius žengia pradedančios jaunos įmonės Vokietijoje, kokios jiems yra suteikiamos sąlygos ir, ko iš jų yra reikalaujama.
Evelina. Ši stažuotė buvo naudinga, kadangi turėjome galimybę susitikti su įvairiais verslininkais, kurie pasakojo apie savo verslus, bei dalino patarimus. Žinoma, dauguma gali pasakyti kas čia tokio, tačiau nuvažiavus į Vokietiją individualiai susitikti su verslininkais ir išgirsti jų sėkmės istorijas tikrai būtų sunku. Taip pat dalyvavome CeBIT parodoje, tai yra didžiausia pasaulyje kompiuterių ir plataus vartojimo elektronikos įrenginių mugė. Šios mugės metu sužinojau tikrai apie daug naujų išradimų pasaulyje ir kas labiausiai patiko, kad turėjau galimybę pabendrauti su mane dominančiais verslininkais ir gauti reikiamus atsakymus. Apibendrinant galiu pasakyti, kad patiko kiekviena minutė praleista Vokietijoje, nes kiekviena ten praleista minutė buvo naudinga ir teikė vienokios ar kitokios informacijos.
Ką galėtume patarti dabartiniams kolegijos studentams?
Edgaras. Dabartiniams kolegijos studentams galėčiau patarti tai, kad jeigu turite verslo idėjų, tai pasitarkite su artimais žmonėmis, kuriais tikrai pasitikite ir bandykite savo idėją įgyvendinti. Nėra ko stovėti vietoje ir švaistyti laiko. Nėra vėliau yra tik dabar. Patarčiau visada turėti su savim užrašų knygutę – dažniausiai geros idėjos ateina netikėtai, kurias reiktų užsirašyti, nes paskui jas pamirštame. Taip pat patarčiau vystyti idėją tik su tais žmonėmis, kurie yra taip pat ja užsidegę.
Svarbiausia nešvaistyti laiko, kol esate studentais turite daug laisvo laiko, kurį galite skirti idėjos įgyvendinimui. Ir patikėkit, daug maloniau stengtis įgyvendinti savo idėją ir tapti verslininku negu būti samdomu darbuotoju.
Evelina. Galėčiau duoti tik vieną svarbų patarimą visada dalyvaukite kiekviename projekte, nes nežinote, kur Jums gali pasisekti ir visada atsiminkite, kad kiekvienas siūlomas projektas yra didelis pliusas prie Jūsų gyvenimo patirties nesvarbu ar laimėsite, ar ne.
Ar ruošiatės įgyvendinti savo verslo idėją?
Edgaras. Taip, ateityje savo idėją norėčiau įgyvendinti, verta pabandyti, nors abejonių dar turiu. Juolab ji nereikalauja didelių investicijų, tik laiko. Šiuo metu esu sugalvojęs kitų idėjų, kurias norėčiau pabandyti įgyvendinti, bet problema yra ta, kad joms reikia didelių investicijų.
Evelina. Šiuo metu apie savo verslo idėjos įgyvendinimą nesvarstau, tačiau ateityje, sustiprėjusi finansiškai, o gal įgijus ir daugiau drąsos, sieksiu jos įgyvendinimo…nors ką gali žinoti, gal per tą laiką gims nauja…
Abu projekto dalyviai džiaugiasi pasirinkę studijas Alytaus kolegijoje. Kaip teigia Edgaras: „Alytaus kolegija – tai šiuolaikiška, turinti ilgalaikę darbo patirtį, darnią kvalifikuotų profesijos dėstytojų, lektorių komandą, modernią teorinio ir praktinio mokymo materialinę bazę bei profesionalų ir lankstų požiūrį į mokymo procesą, betarpiškai susijusį su nūdienos technologijomis, rinka. Kolegijos darbuotojai mus įtraukdavo į kūrybiškumo ir verslumo skatinimo projektus, ko pasekoje mūsų, kaip būsimų jaunų specialistų, žinios tik stiprėdavo“.
Jam pritaria ir Evelina teigdama, kad įgytos žinios ir patirtis neabejotinai leis sėkmingai įsitvirtinti darbo rinkoje.
Pabaigai noriu paminėti, kad Edgaras pernai pabaigęs studijas Alytaus kolegijoje, sėkmingai įsidarbino ir šiuo metu dirba vienoje iš sparčiai besivystančių IT kompanijoje Vilniuje, o Evelina šiais metais ginasi baigiamąjį darbą ir svarsto galimybę tęsti studijas universitete. Belieka palinkėti šiems jauniems žmonėms sėkmės ir drąsos įgyvendinant savo svajones.

Aušrinė Baltrėnė
VšĮ Lietuvos inovacijų centras

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

Kitos naujienos

Į viršų