Naujienos

Alytaus kolegijoje – Lietuvos mokslų akademijos diena Alytaus mieste ir geokupolo atidarymas

2022-10-26
Šiandien Alytaus kolegijoje vyko Lietuvos mokslų akademijos diena Alytaus mieste, o taip pat oficialiai atidarytas ir prie Alytaus kolegijos pastatytas bei įrengtas geokupolas. Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius atidarydamas renginį pasidžiaugė sėkmingu bendradarbiavimu su Lietuvos mokslų akademija. Pasak jo, prieš kelerius metus akademija buvo lyg nepasiekiamas mokslo švyturys, apie kurį buvo galima tik svajoti: „Šiandien mes esame liudininkai to, kad galime šildytis prie šio mokslo aukuro. Šis renginys mūsų kolegijai yra tarsi stimulas pasinerti į mokslo dirvonus“, – pridūrė Alytaus kolegijos direktorius S. Naruševičius.
Renginio dalyvius taip pat pasveikino ir Europos Sąjungos programas pristatė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega, Lietuvos mokslų akademijos Matematikos, fizikos ir chemijos mokslų skyriaus pirmininkas akad. Leonas Valkūnas bei Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis. „Manau, kad tokių renginių kaip šis turi būti daugiau, nes pasaulis keičiasi, kad mes nebespėjame paskui jį. Tikiu, kad mokslas regionuose, kaip ir Alytaus kolegijoje, toliau gyvuos“, – sveikindamas renginio svečius sakė Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis.
Lietuvos mokslų akademijos dienai skirto renginio metu buvo skaitomi pranešimai apie klimato kaitos priežastis ir padarinius, pristatytos inovatyvios maisto produktų gamybos technologijos, aptartos aprūpinimo energetiniais ištekliais perspektyvos Lietuvoje ir kt.
Po renginio vyko geokupolo atidarymas. „Geokupolas yra pagamintas iš natūralių medžiagų – medžio ir stiklo. O kodėl jis atsidūrė būtent čia? Simboliška, bet šiandien, kaip minėta, Alytaus kolegijoje vyko renginys „Lietuvos mokslų akademijos diena“. Dalyvavo akademikai, kurie skaitė įdomius pranešimus. Ir būtent ta proga nusprendėme, kad reikia atverti ir šią erdvę, kuri taip pat gali pasitarnauti mokslui. Garsus amerikiečiu žurnalistas, lektorius Sidnis Dž. Harisas yra pasakęs, kad mokslas yra tai, kuomet veidrodžiai paverčiami langais. Tad mes šiandien ir įsitikinome, kad iš išorės atrodo, kad ant kupolo yra veidrodžiai, bet iš vidaus tai – langai: tarsi simbolis į mokslo, žinių, svajonių paieškų pasaulį“,- pasakojo Alytaus kolegijos direktorius. S. Naruševičius.

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

2 × 3 =

Kitos naujienos

Į viršų