Naujienos

Alytaus kolegijoje duris atvėrė Alytaus STEAM atviros prieigos centras

2021-10-28
2021 m. spalio 27 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro laboratorijoje švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, savivaldybių, kuriose steigiami STEAM centrai, atstovai paskelbė oficialų STEAM atviros prieigos centrų (gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo) startą Lietuvoje. Vėliau visi centrai susijungė teletiltu, visą dieną vyko atidarymo veiklos, kuriose dalyvavo svečiai, mokiniai ir mokytojai. Į atidarymo renginį jungėsi visi 10 centrų, kurie pradėjo ar dar tik po kurio laiko pradės savo veiklą: 7 regioniniai centrai ir 3 metodiniai centrai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje.
Lietuvoje savo veiklą palaipsniui pradės pirmieji 6 regioniniai STEAM atviros prieigos centrai Alytuje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose. Vėliau prie jų dar prisijungs Utenos STEAM regioninis centras.
Kiekviename regioniniame centre įrengtos biologijos-chemijos, fizikos-inžinerijos ar robotikos-IT laboratorijos, taip pat po specializuotą laboratoriją, atsižvelgiant į regiono poreikius, Alytus pasirinko maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatinimo STEAM specializuotą laboratoriją.
Laboratorijose mokiniai galės atlikti įvairius tiriamuosius darbus – ir numatytus bendrosiose ugdymo programose, ir susijusius su regiono specifika ir prioritetais. Čia jie galės rengti savo brandos darbus, vyks konkursai, olimpiados, susitikimai su mokslininkais, verslininkais, įvairių profesijų žmonėmis. Centruose taip pat stažuosis mokytojai.
Alytaus STEAM atviros prieigos centro atidarymo renginys sujungė Alytaus miesto, rajono bei Lazdijų, Varėnos rajonų, Druskininkų savivaldybių gimnazijų mokinius ir mokytojus. „Alytuje mokiniai galės praktiškai susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, savarankiškai eksperimentuoti ir kurti keturiose laboratorijose. Centre bus formuojama nauja inovacijų kultūra, populiarinamas mokslas, auginami būsimieji tyrėjai. Mūsų centro veikla intensyviai domisi Alytaus regiono mokytojai, mokiniai bei jų tėvai. Dar prieš atidarymą buvo organizuojamos atvirų durų dienos ir karjeros renginiai. O po atidarymo jau suplanuoti užsiėmimai mokytojams ir mokiniams, rengiamos neformaliojo švietimo programos regiono bendruomenei. Tikimės, kad Alytaus STEAM atviros prieigos centras po savo stogu sutelks Alytaus regiono bendruomenę ir taps žinių dalinimosi vieta ir tinklu“, – sako Valė Zdanavičienė, Alytaus STEAM atviros prieigos centro vedėja.
STEAM atviros prieigos centras – tai modernių technologijų telkinys, kuriame, bendradarbiaujant mokslininkams, savivaldybėms, verslininkams, sudaromos sąlygos mokiniams per pamokas ar po jų atlikti eksperimentinius tyrimus, konstruoti, modeliuoti, susipažinti su mokslo inovacijomis ir kt.
STEAM projektas, atsiradęs JAV, leidžia vaikus labai anksti sudominti inžineriniu, gamtamoksliniu ugdymu. Mokytojai, panaudodami skaitmenines ir kitokias priemones, taip pat laisvi kurti, ugdyti kitaip.
STEAM atviros prieigos centrai pradėti kurti 2015 m., pasitelkus Europos Sąjungos skiriamą paramą. Regioniniams STEAM atviros prieigos centrams steigti skirti 5,5 mln. eurų iš ES paramos lėšų. Savo lėšomis taip pat prisideda savivaldybės, mokslo įstaigos ir partneriai.
Apie STEAM centro atidarymą

Alytaus kolegijoje atidarytos beveik milijoną kainavusios STEAM laboratorijos
Šventė mokslo bendruomenei: kolegijoje duris atvėrė modernus Alytaus STEAM centras
Lietuvoje duris atvėrė STEAM viešosios prieigos centrų tinklas
Alytaus kolegijoje startavo gamtos ir tiksliuosius mokslus populiarinantis STEAM atviros prieigos centras
Alytaus STEAM centro atidarymas
Alytuje atidarytas STEAM (Gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo) centras
Duris Alytuje atvėręs STEAM centras vystys maisto technologijas, kulinariją ir sveikatinimą
Proveržis mūsų švietime! Alytaus kolegijoje atidarytas modernus regioninis STEAM atviros prieigos centras, kuriame bus auginami būsimieji tyrėjai, mokslininkai, išradėjai nuo darželinukų iki studentų!
Atidarytas STEAM atviros prieigos centrų tinklas: 6 regionuose veiks specializuotos laboratorijos

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

16 + 7 =

Kitos naujienos

Į viršų