Naujienos

Alytaus kolegija džiaugiasi pirmojo priėmimo etapo stojimų rezultatais

2015-07-31

Liepos 18 dieną pasibaigus pagrindinio priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymų registravimui LAMA BPO duomenimis, sistemoje užsiregistravo   36 985 tūkst.  stojančiųjų, pernai, 2014 metais, prašymų studijuoti buvo 39 712 tūkst.  Taigi, vos po metų Lietuvoje norinčiųjų studijuoti aukštosiose mokyklose sumažėjo beveik 3 tūkstančiais. Džiugu, kad Alytaus kolegijos siekiai ugdyti kūrybingas ir atsakingas asmenybes, užtikrinti aukštą studijų kokybę, kurti ir skleisti modernias technologijas, stiprinti regiono konkurencingumą, sulaukia ne tik aukšto ekspertų ir visuomenės įvertinimo, o ir kiekvienais metais vis didesnio abiturientų
susidomėjimo. Į Alytaus kolegiją, prieš kviečiant pasirašyti sutartis visais prioritetais buvo užpildyta 1296 prašymai. Galima pasidžiaugti, kad Alytaus kolegijos realizuojamos studijų programos šiemet sulaukė didesnio dėmesio negu praėjusiais metais ir stoti į kolegiją pateiktų prašymų buvo daugiau. Pirmajame etape studijuoti ir pasirašyti sutartis su Alytaus kolegija buvo pakviesti 197 būsimi studentai. Iš jų – 124 į valstybės finansuojamas vietas ir 73 į valstybės nefinansuojamas vietas, taip pat jau dabar 15 užsienio šalių studentų yra gavę studijų vizas studijuoti bei pasirašyti studijų sutartis su Alytaus kolegija. Džiugu, kad pirmuoju etapu Alytaus kolegija priėmė 16% daugiau Lietuvos ir užsienio studentų nei praėjusiais metais tokiu pat metu.

Sėkmingiausios studijų programos, sulaukusios daugiausiai stojančiųjų dėmesio yra Informacinių sistemų technologijos, Multimedija, dizainas ir leidybos technologijos, Statinių inžinerinės sistemos, Automobilių techninis eksploatavimas bei Maisto produktų technologijos. Su aukščiausiais konkursiniais balais buvo stojama į Transporto ir logistikos verslą, Įstaigų ir įmonių administravimą, Buhalterinę apskaitą ir Finansus. Džiaugiamės, kad Alytaus kolegijoje mokysis nemaža dalis abiturientų, gavusių iš valstybinių egzaminų virš 90 balų. Matome ryškėjančią tendenciją, jog vis daugiau stojančiųjų atsižvelgia į rinkos poreikius ir renkasi technologinius bei inžinerinius mokslus. Gal todėl pirmajame etape net 62% iš visų pakviestųjų  sudarė vaikinai, o likusius 38% merginos.

Šiemet į Alytaus kolegiją daugiausiai t. y.  59% stojančiųjų buvo iš Alytaus miesto. Daugiausiai studentų Alytaus miestui parengė Adolfo Ramanausko-Vanago, Jotvingių, Putinų gimnazijos ir Profesinio rengimo centras. 19% naujai priimtų studentų yra iš Alytaus rajono. Svarbu ir tai, kad nemaža dalis stojančiųjų yra iš Kauno rajono, Druskininkų, Lazdijų, Varėnos, Marijampolės, Prienų, Trakų, Palangos, Panevėžio, Elektrėnų, Raseinių ir kitų Lietuvos miestų. Galime džiaugtis, kad Alytaus kolegijos aprėptis atvykstančiųjų studentų aspektu  plečiasi ne tik Lietuvos mastu, bet ir tarptautiniu.

Įdomu tai, kad šiemet, po pirmojo priėmimo etapo į aukštąsias mokyklas, Alytaus kolegija ženkliai lenkia studentų, priimtųjų į valstybės finansuojamas vietas, skaičiumi kai kurias Lietuvos aukštąsias mokyklas – ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą, Lietuvos sporto universitetą, Šiaulių universitetą, LCC tarptautinį universitetą, Kazimiero Simonavičiaus universitetą,  Vilniaus dizaino kolegiją, Vilniaus verslo kolegiją, Žemaitijos kolegiją, Šiaurės Lietuvos kolegiją, Lietuvos verslo kolegiją, Šv. Ignoco Lojos kolegiją, Kolpingo kolegiją bei Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklą, Tarptautinę teisės ir verslo aukštąją mokyklą, V.A. Graičiūno aukštąją vadybos mokyklą.

Liepos 29–31 d. vyko antrasis pagrindinio studentų priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapas. Jo metu stojantieji galėjo keisti savo prašyme nurodytų pageidavimų eiliškumą. Įrašyti naujų studijų programų arba keisti finansavimo pobūdžio negalėjo, kadangi sudaryta geriausiųjų eilė nebekeičiama. Antrojo etapo kvietimai studijuoti bus skelbiami rugpjūčio 3 d. iki 17 val. Sutartys su priimtaisiais į Alytaus kolegiją bus pasirašomos rugpjūčio 4–6 d. iki 17 val.  Rugpjūčio 7 d. bus paskelbtos papildomo priėmimo likusios laisvos valstybės finansuojamos vietos. Nuo rugpjūčio 7 d. iki 10 d. 17 val. bus galima keisti savo prašymus LAMA BPO svetainėje ir pretenduoti į likusias laisvas valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas vietas Alytaus kolegijoje. Papildomo priėmimo rezultatai bus skelbiami rugpjūčio 12 dieną, sutartys su naujai priimtaisiais bus pasirašomos rugpjūčio 13-14 d.


Kviečiame visus, siekiančius įgyti aukštąjį išsilavinimą Alytaus kolegijoje, įdėmiai analizuoti galimybes gauti valstybės finansavimą studijoms ir „nepramiegoti“ terminų.

Konsultuotis dėl pageidavimų eiliškumo išdėstymo galite Alytaus kolegijoje veikiančiame LAMA BPO punkte.

Laukiame Jūsų nuo 9 iki 17 val. Alytaus kolegijoje, Informacijos ir ryšių technologijų fakultete (Seirijų g. 2, Alytus)

Informacija ir konsultacijos tel. (8-315) 65 013, el. paštu priemimas@akolegija.lt

 

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

1 × 1 =

Kitos naujienos

Į viršų