Naujienos

ALYTAUS KOLEGIJA ATVĖRĖ DURIS MOKSLO SAVAITĖS RENGINIAMS

2023-04-20

Alytaus kolegija balandžio 17–21 d. pakvietė visus susitikti Mokslo savaitės renginiuose ir pasidalinti mokslinėmis įžvalgomis bei atradimais. Jau tradicija tapusios Mokslo savaitės metu balandžio 17–21 d. vyko 3 konferencijos: tarptautinė mokslinė praktinė konferencija „Aukštojo mokslo vaidmuo visuomenėje: iššūkiai, tendencijos, perspektyvos 2023“, nuotolinė studentų mokslinė praktinė konferencija „Aukštojo mokslo vaidmuo visuomenėje: studentų taikomieji tyrimai 2023“ bei kartu su Lietuvos ekonomikos dėstytojų asociacija organizuota tarptautinė mokslinė konferencija „Studijos kintančioje verslo aplinkoje”, skirta Lietuvos ekonomikos dėstytojų asociacijos 20-mečiui.

„Tolstanti pandemija ir karas Ukrainoje mus grūdina bei įkvepia nepasiduoti sunkumams ir juos nugalėti. Negali jokios kliūtys atimti didžiausios pasaulyje vertybės – žmonių bendravimo su žmonėmis, dalinimosi žiniomis ir patirtimi. Tegul mūsų mokslinė mintis bus galingas taikos ir draugystės indėlis šiame globaliame ir kartu mažame pasaulyje. Alytaus kolegijos istorija – labai svarbi Alytaus regiono istorijos dalis. Jos siekis ir pastangos nukreiptos ne tik kurti atskirą institucijos gyvenimą, bei ir aktyviau garsinti Alytaus miesto bei rajono vardą, įtvirtinant pozityvų įvaizdį Lietuvoje ir pasaulyje. Džiugu, kad po pandeminės pertraukos mūsų Alma Mater pravėrė duris partneriams iš užsienio – sulaukėme svečių iš Lenkijos, Čekijos Respublikos ir Armėnijos. Esame dėkingi, kad kasmet savo mokslinėmis mintimis dalijasi profesorius J. A. Bulsys iš Suny Geneseo universiteto JAV“, – tarptautinės konferencijos dalyvius sveikino Alytaus kolegijos direktorius Sigitas Naruševičius. Tarptautinę konferenciją atidarė muzikos mokyklos auklėtinis Gabrielius Zenevičius, atlikdamas akordeonu Roman Bažilin kūrinį „Karamelinis aukcionas“, jo mokytoja Violeta Ligeikienė.

Visose konferencijose 114 pranešimų skaitė autoriai iš Lenkijos, Ukrainos, Čekijos Respublikos, JAV ir 14 Lietuvos aukštųjų mokyklų, 2 gimnazijų bei JAV UCONN Sveikatos ligoninės. Ypatingo susidomėjimo sulaukė studentų mokslinė praktinė konferencija. Tyrimus vykdė bei rengė pranešimus ir publikacijas 149 doktorantai, magistrantai, studentai, gimnazistai ir juos konsultuojantys vadovai. Mus sužavėjo jaunimas – nuo gimnazistų iki universiteto doktorantų – tai nuostabi bendrystė, kurią įprasmino nepaprastai įdomūs pranešimai. Tikimės, kad konferencija ir kiti mokslo renginiai įkvėps juos ateičiai – tapti žinomais tyrėjais, garsiais mokslininkais.

Alytaus kolegijos mokslo savaitėje dalyvavo kolegos iš Čekijos Respublikos Ostravos technikos universiteto, kaimyninės Lenkijos partnerių institucijų t.y. Prof. E. F. Szczepaniko aukštosios profesinės mokyklos Suvalkuose, Lomžos taikomųjų mokslų universiteto bei iš Armėnijos Respublikos Armėnijos valstybinio ekonomikos universiteto. Dėstytojai atvyko pagal Erasmus+ mobilumo programą ir skaitė informacinių sistemų, duomenų analizės ir marketingo dalykų paskaitas Alytaus kolegijos studentams. Tarptautiniai svečiai ne tik dalyvavo mokslo savaitės renginiuose, dalijosi mokslinėmis mintimis, taip pat susipažino su Alytaus miestu, lankėsi Birštone.

Visi Alytaus kolegijos mokslo renginiai institucijai suteikia veržlumo, naujos energijos, pozityvumo bei padeda ieškoti inovatyvių kelių ir sprendimų iššūkių pilnuose pokyčių dešimtmečiuose.

 

Tarptautinės konferencijos akimirkos (2023-04-18)

Studentų konferencijos akimirkos (2023-04-19)

Komentarai

Įveskite vardą
Įveskite el. pašto adresą

seventeen + eighteen =

Kitos naujienos

Į viršų